Wypożyczeni Wiślacy: Statystyczne podsumowanie rundy jesiennej

W rundzie jesiennej sezonu 2019/20 dziewięciu piłkarzy Wisły Sandomierz przebywało na wypożyczeniach, rozgrywając mecze od III ligi do Klasy okręgowej. Cieszą formy strzeleckie napastników - Mateusza Michalskiego i Kacpra Piechniaka, którzy zajęli miejsca w czołówce strzelców swoich lig.

Wśród wypożyczonych najwięcej czasu na boisku spędził Arkadiusz Krosno, który zbiera doświadczenie w zespole Alitu Ożarów. Spośród piętnastu rozegranych spotkań, w czternastu zaliczył pełny wymiar czasowy.

Mateusz Michalski w barwach Sokoła Sokolniki wystąpił w 14 meczach, w których strzelił 12 goli, zajmując tym samym trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców stalowowolskiej klasy okręgowej.

Liderem swojej drużyny jest Kacper Piechniak. 22-letni napastnik ma na koncie 13 trafień dla Alitu, co stanowi 45% wszystkich zdobytych goli w lidze przez ożarowian. Dało to Kacprowi pozycję wicelidera w tabeli najskuteczniejszych piłkarzy IV ligi.

Statystyki wypożyczonych wiślaków:
Paweł Bażant (Czarni Połaniec) - 11 meczów (11 pełnych),  990 minut, 1 gol, 3 żółte kartki,
Piotr Ferens (Czarni Połaniec) - 15 meczów (3 pełne), 1184 minuty, 3 gole, 2 żółte kartki,
Arkadiusz Kosno (Alit Ożarów) - 15 meczów (14 pełnych), 1306 minut, 1 żółta kartka,
Jakub Łata (OKS Opatów) - 15 meczów (6 pełnych), 1229 minut, 1 gol, 3 żółte kartki,
Mateusz Michalski (Sokół Sokolniki) - 14 meczów (4 pełne), 1187 minut, 12 goli, 1 żółta kartka,
Kacper Piechniak (Alit Ożarów) - 12 meczów (12 pełnych), 1080 minut, 13 goli, 3 żółte kartki,
Damian Pietrasik (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski) - 1 mecz (1 pełny), 90 minut, 1 żółta kartka, 1 nieobroniony rzut karny,
Wiktor Śmigielski (Star Starachowice) - 13 meczów (7 pełnych), 865 minut, 2 żółte kartki,
Jakub Trojanowski (OKS Opatów) - 11 meczów (8 pełnych), 942 minuty, 1 gol, 2 żółte kartki.