Wyjazdowe zwycięstwo w Kielcach

W 25. kolejce małopolsko-świętokrzyskiej III ligi Wisła Sandomierz wygrała 1-0 (1-0) z rezerwami Korony Kielce. Gola dla wiślaków zdobył Maciej Stróżak, który ma już na koncie 14 bramek.

Początek meczu należał do kielczan. W poprzeczkę trafił Hubert Laskowski. Po tej sytuacji wiślacy zdominowali grę, jednak przez dłuższy czas bez większych rezultatów. Dopiero w 41. minucie Mateusz Lampart zagrał futbolówkę na siódmy metr do Macieja Stróżaka, który przy asyście stoperów Korony, ładnym strzałem z powietrza umieścił piłkę pod poprzeczkę.

W drugiej części spotkania gospodarze bardziej przycisnęli, jednak sandomierzanie mądrze bronili się i kontrolowali rozgrywanie piłki. Przy kilku kontratakach zabrakło ostatniego podania, żeby poważniej zagrozić bramce żółto-krwistych.

20 kwietnia 2016, 17:00 - Kielce
Korona II Kielce 0-1 Wisła Sandomierz
Maciej Stróżak 41

Korona: 1. Leonid Otczenaszenko - 16. Kamil Matulka, 13. Piotr Rogala, 8. Michał Wrześniewski, 25. Norbert Korcz (71, 20. Adam Zawierucha) - 17. Andrzej Paprocki, 23. Michał Stachura, 11. Michał Mokrzycki, 7. Piotr Paprocki (46, 15. Adrian Bednarski) - 14. Michał Wawryszczuk (46, 21. Jakub Kotarzewski), 9. Hubert Laskowski.

Wisła: 1. Jakub Zolech - 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński (75, 3. Grzegorz Zimoląg), 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab - 22. Mateusz Lampart, 16. Marcin Sudy, 20. Fabian Burzyński, 9. Mateusz Michalski (32, 10. Bartosz Szepeta), 11. Karol Szustak (65, 23. Paweł Bażant) - 93. Maciej Stróżak (80, 15. Jakub Łata).

żółte kartki: Rogala - Szustak, Beszczyński, Szepeta.

sędziował: Kamil Adamski (Kielce).