Wyjazdowa wygrana

W meczu 15. kolejki III ligi gr. IV Wisła wygrała 2-0 (2-0) na wyjeździe z JKS 1909 Jarosław. Obie bramki w pierwszej połowie strzelili Jarosław Piątkowski i Maciej Ziółek.

Spotkanie dla obu zespołów było okazją do przełamania słabych serii. Trener Grzegorz Wesołowski tuż przed meczem był zmuszony dokonać korekty w składzie wyjściowym, gdyż w trakcie rozgrzewki uraz zgłosił napastnik Mateusz Michalski. Swoją szansę otrzymał więc Arkadiusz Drapsa.

Wiślacy zagrali bardzo dobrze, agresywnie, dzięki czemu w 4. minucie cieszyli się z bramki. Na prawej stronie piłkę otrzymał Jarosław Piątkowski, który pozostawiony bez opieki, ruszył na bramkę rywali i "mierzonym" strzałem trafił do siatki.

Dobra dyspozycja golkipera JKS-u Mateusza Zająca, uchroniła zespół gospodarzy przed stratą kolejnych bramek. Jeszcze przed przerwą, w 41. minucie, Maciej Ziółek po dobitce podwyższył prowadzenie.

Po przerwie sandomierzanie nie zmienili stylu, jednak zabrakło skuteczności.

Cenne, wyjazdowe zwycięstwo cieszy, i pozwala "uciec" od strefy spadkowej.

4 listopada 2017, 13:00 - Jarosław
JKS 1909 Jarosław 0-2 Wisła Sandomierz
Jarosław Piątkowski 4, Maciej Ziółek 41

JKS: 36. Mateusz Zając - 15. Bartłomiej Gliniak, 4. Hubert Ozimek (81, 7. Jakub Bąk), 34. Michał Maciejewski, 11. Patryk Pękala - 8. Szymon Urbaniak (57, 14. Daniel Kmak), 24. Dominik Ochał, 10. Rafał Surmiak (46, 71. Krystian Michalak), 18. Kamil Stachyra, 23. Bartłomiej Purcha (72, 19. Kamil Bała) - 17. Krzysztof Zawiślak.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 5. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 13. Dawid Korona - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Andrij Nikanowycz, 16. Michał Mokrzycki, 18. Kacper Piechniak (64, 7. Marcin Sudy), 6. Damian Juda (80, 30. Hubert Siepierski) - 17. Arkadiusz Drapsa (89, 15. Maciej Jakóbczyk).

żółte kartki: Ochał, Kmak - Piechniak, Górski, Piątkowski, Ziółek.

sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).