Wisłoka lepsza od Wisły

Wisła Sandomierz przegrała 0-4 (0-3) w spotkaniu 23. kolejki III ligi, gr. IV z Wisłoką Dębica.

Piłkarze Wisłoki z nawiązką zrewanżowali się Wiśle po jesiennej porażce na własnym obiekcie. Już w jednej z pierwszych akcji przejezdnych groźny strzał nad poprzeczkę oddał nieupilnowany Kamil Rębisz. Wiślacy odpowiedzieli indywidualnym rajdem Bartosza Klockowskiego, który został nieprzepisowo zatrzymany tuż przed polem karnym. Formacja defensywna Wisły nie radziła sobie z atakującymi rywalami. W 24. minucie Mateusz Chmielowiec sfaulował przed "szesnastką" Dariusza Kamińskiego. Jan Kozłowiski strzałem z rzutu wolnego pokonał strzegącego bramki Michała Jurewicza, jednak po drodze piłka odbiła się od jednego z wiślaków i zmyliła młodego golkipera.

W pierwszych chwilach drugiej połowy wiślacy mieli dużo szczęścia. Piłka po mierzonym uderzeniu z narożnika pola karnego trafiła w słupek. Warta odnotowania była próba Miłosza Matuszewskiego, jednak z kłopotami zdołał interweniować Tomasz Libera. Piłkarze Wisłoki po przejęciu futbolówki w środkowej strefie mieli świetną okazję do bramki, ale w sytuacji sam na sam górą był Jurewicz. Potem nieznacznie z dystansu pomylił się Chmielowiec. Jurewicz ponownie dobrze spisał się broniąc strzał głową Damiana Lubery. W 85. minucie Wisła skapitulowała po raz kolejny. Dokładnie dośrodkowanie z lewej strony Rębisza wykorzystał Tomasz Palonek, ustalając tym samym wynik rywalizacji. W końcówce meczu Jurewicz świetnie obronił uderzenie z bliskiej odległości Sebastiana Pawlaka.

6 marca 2021, 14:00 - Ostrowiec Świętokrzyski
Wisła Sandomierz 0-4 Wisłoka Dębica
Jan Kozłowski 24, Łukasz Siedlik 28, Sebastian Fedan 34 (k), Tomasz Palonek 85

Wisła: 12. Michał Jurewicz - 11. Bartosz Klockowski (46, 2. Aleksander Wiśniewski), 7. Marcin Sudy, 3. Kacper Serek, 18. Mateusz Kuśmierczyk - 17. Krzysztof Zawiślak, 6. Marcel Tyl, 23. Adam Antochów (63, 99. Sebastian Taranek), 30. Mateusz Chmielowiec (63, 4. Fryderyk Stasiak), 20. Mateusz Stańczyk (72, 13. Kacper Pieniążek) - 10. Miłosz Matuszewski.

Wisłoka: 12. Tomasz Libera - 33. Hubert Król, 4. Dominik Cabała, 7. Jan Kozłowski - 77. Patryk Zygmunt, 19. Sebastian Fedan (82, 20. Filiberto Mazur), 16. Mateusz Prokop (63, 22. Tomasz Palonek), 8. Kamil Rębisz - 11. Dawid Sojda (72, 25. Sebastian Pawlak), 99. Łukasz Siedlik (72, 9.  Damian Lubera), 14. Dariusz Kamiński (63, 10. Damian Łanucha).

sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).