Wiślacka kanonada z hat trickiem

Wisła Sandomierz rozgromiła 6-0 (2-0) Podlasie Biała Podlaska w meczu wyjazdowym 13. kolejki III ligi, gr. IV. Trzy gole zdobył Witalij Dachnowśkyj, po jednym trafieniu zaliczyli Mirosław Kmiotek, Marcel Tyl i Krzysztof Zawiślak. Jest to trzecie zwycięstwo wiślaków w sezonie.

Mecz z outsiderem ligi - Podlasiem Biała Podlaska nie mógł być łatwy, przynajmniej przed meczem. Podlasie, które w tym sezonie wygrało zaledwie raz (3-1 z KSZO 1929 - przyp. red.), po pięciu kolejnych porażkach, zaczęło łapać drugi oddech, czego rezultatem były cztery remisy w ostatnich spotkaniach. Wiślacy, jadący z bojowym nastawieniem, nie mogli lekceważyć przeciwnika. Trener Rafał Wójcik zmuszony był do zmiany w wyjściowej jedenastce. Za pauzującego za żółte kartki kapitana Jarosława Piątkowskiego od początku zagrał Witalij Dachnowśkyj. Ukrainiec ostatni raz taką sposobność miał prawie dwa miesiące temu. Jak się potem okazało 20-letni piłkarz wykorzystał szansę znakomicie.

Wiślacy pierwsze trafienie zaliczyli w 24. minucie. Mirosław Kmiotek po przejęciu futbolówki na dziesiątym metrze trafił do siatki płaskim strzałem przy dalszym słupku. Na trzy minuty przed przerwą Witalij Dachnowśkyj sprawnie poradził sobie z dwójką środkowych obrońców i zdobył gola po indywidualnym rajdzie.

Po przerwie okazję na kontaktowego gola mieli gospodarze. Na szczęście nic takiego się nie dokonało, i do bramki trafiali wyłącznie wiślacy. W 55. minucie Dachnowśkyj po podaniu Krzysztofa Zawiślaka, w sytuacji sam na sam huknął pod poprzeczkę. Jedenaście minut później złe wybicie bramkarza wykorzystał Marcel Tyl, który uderzeniem z kilkudziesięciu metrów określanym w żargonie piłkarskim - z pierwszej piłki podwyższył na 4-0. Niecały kwadrans potem Zawiślak strzałem z woleja wykorzystał podanie głową od Dariusza Brągiela i było 5-0. Sandomierzanie nie poprzestali na pięciu. W 89. minucie wynik meczu ustalił z rzutu karnego Dachnowśkyj. Można śmiało stwierdzić, że Wisła w tym meczu rozwiązała worek z bramkami. Wygrana sandomierzan jest najwyższą ze wszystkich dotychczasowych spotkań ligi rozegranych w tym sezonie.

19 października 2019, 15:00 - Biała Podlaska
Podlasie Biała Podlaska 0-6 Wisła Sandomierz
Mirosław Kmiotek 24, Witalij Dachnowśkyj 42, 55, 89 (k), Marcel Tyl 66, Krzysztof Zawiślak 79

Podlasie: 37. Maciej Wrzosek - 2. Dominik Marczuk (85, 5. Michał Wszołek), 4. Michał Pyrka, 17. Jarosław Kosieradzki, 9. Mateusz Jastrzębski, 99. Tomasz Nieścieruk (46, 11. Kacper Dmitruk), 10. Mychajło Kaznocha (79, 19. Krystian Kuron), 8. Kamil Dmowski (46, 7. Olaf Martynek), 6. Tomasz Andrzejuk, 77. Karol Buzun, 13. Paweł Zabielski (82, 3. Mateusz Konaszewski).

Wisła: 12. Szymon Pietras - 5. Szymon Czerwiak (60, 30. Dominik Franczak), 15. Patryk Wilk, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab (60, 2. Jakub Konefał) - 11. Witalij Dachnowśkyj, 6. Marcel Tyl, 20. Mirosław Kmiotek, 8. Michał Jeziorski (69, 7. Marcin Sudy), 26. Dariusz Brągiel (80, 18. Mateusz Kuśmierczyk) - 17. Krzysztof Zawiślak (80, 24. Cezary Charszla).

żółte kartki: Andrzejuk, Zabielski, Kaznocha, Kosieradzki - Czerwiak, Chorab, Dachnowśkyj.

sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów).