Wisła gorsza w starciu z imienniczką

Wisła Sandomierz przegrała 0-1 (0-0) z Wisłą Puławy w spotkaniu 17. kolejki III ligi, gr. IV. Sandomierzanie przerwali passę pięciu meczów ligowych bez porażki z rzędu.

Wisła do starcia z imienniczką z Puław wyszła bez dwójki podstawowych obrońców. Patryk Wilk i Tomasz Wojcinowicz zmuszeni byli pauzować za żółte kartki otrzymane w poprzednich meczach. Z tego powodu w środku defensywy zagrali Jakub Konefał i Szymon Czerwiak. W 2. minucie goście mogli objąć prowadzenie po uderzeniu Damiana Bernata, ale czujny w bramce Szymon Pietras ofiarnie odbił piłkę za linię końcową. Przez kolejne kilkanaście minut toczyła się walka w środku pola. Duża nieporadność podań nie sprzyjała widowisku. W 20. minucie Piotr Zmorzyński przejął futbolówkę po złym podaniu Jarosława Piątkowskiego. Ostatecznie skrzydłowy puławian zakończył akcję niecelnym strzałem. Goście próbowali wprowadzić zamęt w polu karnym wiślaków po licznych dośrodkowaniach, jednak dobrze radziła sobie obrona.

W przerwie trener rywala zdecydował się na podwójną zmianę. Wszedł m.in. dobrze znany sandomierzanom Szymon Stanisławski. Zawodnik, który ponad cztery lata temu w barwach Radomiaka Radom strzelił jedną z bramek w meczu barażowym o awans do II ligi. Styl drugiej połowy nie wiele różnił się od tego z pierwszej odsłony. W 51. minucie dużo szczęścia mieli przyjezdni, kiedy to Piotr Rogala uprzedzając bramkarza swojej drużyny, był bliski strzelenie gola samobójczego. W 69. minucie piłkarze Wisły Puławy cieszyli się ze zdobycia bramki. Łukasz Kacprzycki przedarł się w szesnastkę. Piłka dotarła do Stanisławskiego, który nie zastanawiając się długo wpakował ją do siatki obok zaskoczonego Pietrasa. Niecałe dwadzieścia minut później bliski wyrównania był Michał Jeziorski, ale jego strzał z linii pola karnego w porę zablokował jeden z piłkarzy puławskiej drużyny.

17 listopada 2019, 13:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-1 Wisła Puławy
Szymon Stanisławski 69

Wisła S.: 12. Szymon Pietras - 23. Hubert Wojsa, 2. Jakub Konefał, 5. Szymon Czerwiak, 14. Daniel Chorab (64, 11. Witalij Dachnowśkyj) - 10. Jarosław Piątkowski (79, 24. Cezary Charszla), 6. Marcel Tyl, 98. Jakub Siedlecki (46, 8. Michał Jeziorski), 20. Mirosław Kmiotek (73, 7. Marcin Sudy), 26. Dariusz Brągiel - 17. Krzysztof Zawiślak.

Wisła P.: 13. Paweł Socha - 27. Michał Wolanin, 18. Piotr Rogala, 4. Mateusz Pielach, 2. Karol Barański - 91. Damian Bernat (46, 99. Krystian Żelisko), 7. Krystian Puton, 19. Michał Zuber, 29. Łukasz Kacprzycki (90, 97. Marcin Pigiel), 94. Piotr Zmorzyński (57, 10. Michał Kobiałka) - 11. Maciej Wojczuk (46, 9. Szymon Stanisławski).

żółte kartki: Piątkowski, Dachnowśkyj, Wojsa - Pielach.

sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).