Wiosenna prezentacja Wisły

W niedzielny wieczór piłkarze Wisły Sandomierz oficjalnie zaprezentowali się w nowym składzie przed zbliżającą się rundą wiosenną.

Prezentacja, tradycyjnie, miała miejsce w sali widowiskowej Portu Kultury przy ul. Portowej. Prowadzący członek zarządu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Janusz Poński - przywitał wszystkich gości, po czym zaprosił na scenę prezesa Klubu Sebastiana Wieczorka. Stojący na czele Zarządu Wieczorek podziękował sponsorom, partnerom oraz władzom miasta za pomoc w działaniu Klubu.

Kolejnym punktem było przedstawienie drużyny młodzieżowych rocznika 2007 i młodszych, prowadzonych przez trenera Rafała Kodyrę.

Emocje rosły, a na scenie pojawiali się kolejni piłkarze. Następnie zaprezentował się zespół rezerw, grający w Klasie A.

Głównym punktem programu byli oni - zawodnicy pierwszej drużyny Wisły. Kadra licząca 23 piłkarzy kolejno wychodzili pokazać się wszystkim zgromadzonym. Byli to:

Bramkarze: Piotr Gospodarczyk, Przemysław Janowski, Stanisław Wierzgacz.

Obrońcy: Paweł Bażant, Daniel Chorab, Szymon Czerwiak, Mateusz Kolbusz, Jakub Konefał, Dawid Korona, Patryk Wilk.

Pomocnicy: Kamil Bętkowski, Mateusz Danieluk, Michał Kamiński, Jarosław Piątkowski, Damian Nogaj, Jakub Siedlecki, Krystian Sornat, Marcin Sudy, Jakub Sus.

Napastnicy: Krystian Pasternak, Kacper Piechniak, Piotr Poński, Kacper Rop.

Włodarze klubu pamiętali o włodarzu miasta. Nowy burmistrz Sandomierza Marcin Marzec otrzymał prezent w postaci koszulki meczowej z numerem 94, określający liczbę lat działalności Wisły. Burmistrz zwrócił uwagę na słabą infrastrukturę szkoleniową, z którą boryka się klub.

Na koniec nowe stroje meczowe zaprezentował nie kto inny, jak sam kapitan - Jarosław Piątkowski.

W niedzielę ruszają piłkarskie emocje. Pierwszy przeciwnik to czwarta w tabeli Wisła Puławy. Początek meczu o godz. 14:00.