Weekend wypożyczonych

W Sokole Sokolniki formą błyszczy Jakub Kwiecień, który w dwóch ostatnich kolejkach minionego tygodnia strzelił trzy gole. Asystę odnotował Karol Szustak.

Drużyna Czarnych Połaniec zmierzyła się z Kamienną Brody. Bramki w tym spotkaniu nie wpadły. Paweł Bażant rozegrał 76 minut. Piłkarze Piotra Mazurkiewicza utrzymali 4. miejsce w tabeli.

Niespodziewanym remisem 2-2 (1-0) zakończyło się spotkanie Alitu Ożarów z wyżej notowanym Zdrojem Busko Zdrój. Ożarowianie pozostają bez wygranej na wyjeździe. Jednocześnie był to trzeci remis z rzędu na boisku rywala. Patryk Świrk przebywał na murawie przez 68 minut. Natomiast poza kadrą meczową znalazł się Arkadiusz Kosno. Również zespół Alitu nie zmienił swojego miejsca w tabeli - pozostaje na 11.

Sokół Sokolniki w minionym tygodniu rozegrał dwie kolejki ligowe. Lider rozgromił 7-0 (4-0) Spartę Jeżowe. Dwa trafienia były autorstwa Jakuba Kwietnia. Przy jednej z bramek asystował Karol Szustak. Obaj rozegrali pełne 90 minut. Bartosz Szymański opuścił boisko w 65. minucie, a Krystian Maruszczak znalazł się poza kadrą meczową. W drugim meczu - z Pogonią Leżajsk - działo się bardzo dużo. Dwie czerwone kartki otrzymali piłkarze Sokoła oraz jedną piłkarz drużyny przeciwnej. Mecz dzięki bramce z rzutu karnego Kwietnia zakończył się wygraną Sokoła. Ponownie Kwiecień i Szustak rozegrali całe spotkanie. W kadrze na spotkanie pominięci zostali Szymański i Maruszczak. Ekipa z Sokolnik pozostaje liderem rozgrywek z dwupunktową przewagą nad Stalą Gorzyce.

Stal Kunów poniosła pierwszą porażkę u siebie. Mimo liczebnej przewagi - dwie czerwone kartki dla Granatu - Stal nie potrafiła znaleźć sposobu na zdobycie chociażby gola, i przegrała z drużyną ze Skarżyska-Kamiennej 0-3 (0-1). Cały mecz rozegrał Damian Pietrasik. Mimo przegranej Stal utrzymała 6. miejsce.