Sandomierska twierdza

Sandomierska arena pozostaje niezdobyta w tym sezonie. Piłkarze Wisły pokonali 1-0 (0-0) Wólczankę Wólka Pełkińska w meczu 18. kolejki III ligi, gr. IV. Zwycięstwo zapewnił gol Adriana Kajpusta z 83. minuty.

W pierwszym listopadowym meczu przy Koseły wiślakom przyszło zmierzyć się z bardzo wymagającym rywalem. Z przeciwnikiem, z którym w historii jeszcze nie wygrała oraz bezpośrednio rywalizowała o miejsce w ligowej tabeli. Początkowo obie ekipy badały się wzajemnie. W 8. minucie Wólczanka wypracowała obiecującą akcję, jednak płaskie zagranie w pole karne w porę przeciął Mateusz Kuśmierczyk. W 18. minucie po błędzie Kamila Bełczowskiego goście mieli kolejną sytuację podbramkową, jednak czujny w bramce był Adam Polit. Chwilę później znakomitą okazję do rehabilitacji miał Bełczowski, jednak strzelając z kilku metrów trafił wprost w bramkarza rywali. Autorem kolejnej szansy wiślaków był Jarosław Piątkowski, po dośrodkowaniu którego głową minimalnie chybił Tomasz Wojcinowicz.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy nie przyniósł zbyt wiele emocji. W 62. minucie ponownie w dogodnej sytuacji znalazł się Bełczowski. Niestety piłka kozłowała tuż przed próbującym strzelać wślizgiem skrzydłowym gospodarzy, w efekcie futbolówka minęła słupek bramki. W 66. minucie Jakub Siedlecki dalekim zagraniem "uruchomił" Krzysztofa Zawiślaka, który pewnie ruszył na bramkę, jednak w ostatniej chwili został nieprzepisowo zatrzymany, co zakończyło się podyktowaniem przez sędziego rzutu karnego. Na nieszczęście intencje bezbłędnego do tej pory Mirosława Kmiotka wyczuł Oskar Kubik. Ostatnie słowo należało do Wisły. W 83. minucie piłka po rzucie wolnym trafiła do Fryderyka Stasiaka, który dośrodkował do Adriana Kajpusta, a obrońca uderzeniem głową zdobył swojego pierwszego gola w barwach Wisły.

8 listopada 2020, 12:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-0 Wólczanka Wólka Pełkińska
Adrian Kajpust 83

Wisła: 1. Adam Polit - 18. Mateusz Kuśmierczyk, 3. Adrian Kajpust, 4. Tomasz Wojcinowicz, 98. Maciej Kołoczek - 10. Jarosław Piątkowski (74, 26. Bartosz Klockowski), 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki (80, 2. Fryderyk Stasiak), 20. Mirosław Kmiotek (68, 7. Marcin Sudy), 11. Kamil Bełczowski (68, 5. Miłosz Matuszewski) - 17. Krzysztof Zawiślak (80, 99. Jakub Mażysz).

Wólczanka: 13. Oskar Kubik - 77. Dawid Wach (75, 6. Eryk Galara), 32. Krystian Wrona, 5. Daniel Pawłowski, 26. Piotr Łazarz - 17. Kamil Bała (67, 10. Mateusz Olejarka), 44. Jan Peda (46, 8. Arkadiusz Baran), 23. Mateusz Podstolak, 21. Mateusz Gul, 15. Kacper Masny (67, 11. Kamil Matofij) - 9. Kacper Durda (67, 62. Rafał Dusiło).

żółte kartki: Tyl, Kmiotek - Wrona, Dusiło.

sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska).

Mecz bez udziału publiczności.

W 67. minucie Mirosław Kmiotek (Wisła) nie wykorzystał rzutu karnego (Oskar Kubik obronił).

W drużynie Wólczanki wystąpił były zawodnik Wisły - Mateusz Podstolak.

źródło: własne / fot.: Piotr Morawski