Puchar jest nasz!

Wisła Sandomierz po raz drugi w historii zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu. Wiślacy w finale rozegranym w Staszowie wygrali 1-0 (0-0) z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Zwycięską bramkę zdobył w 54. minucie Patryk Róg.

Zawodnicy KSZO 1929 częściej utrzymywali się przy piłce, jednak w pierwszej połowie, to Wisła miała lepsze sytuacje bramkowe.

W 5. minucie Piotr Poński nieznacznie chybił uderzając głową po wrzutce Piotra Ferensa z rzutu rożnego. Przez kolejne kilkanaście minut gra koncentrowała się na środku boiska.

W 17. minucie Ferens uderzył z dystansu, ale strzał skrzydłowego Wisły był niecelny.

Chwilę później nieudanym strzałem głową odpowiedział Łukasz Jamróz.

Znacznie bliżej celu był Bartłomiej Smuczyński, jednak były zawodnik m.in. Lechii Gdańsk posłał piłkę głową tuż obok słupka bramki.

W 27. minucie znakomitą akcję wypracowali sandomierzanie. Poński po przejęciu futbolówki w środku pola zagrał do Ferensa, który ruszył do przodu, po czym zagrał wzdłuż linii końcowej na bliższy słupek do Patryka Roga, jednak napastnik Wisły minimalnie się pomylił.

Róg próbował zaskoczyć golkipera KSZO strzałem z 30 metrów, ale uderzył zbyt lekko, na dodatek dobrze ustawiony był Adrian Olszewski.

W 38. minucie Dawid Kamiński po dośrodkowaniu Tomasza Persony trafił w słupek.

Tuż przed przerwą z rzutu wolnego dobrze uderzył Ferens, jednak bramkarz zdołał odbić piłkę nad poprzeczkę.

Wiślacy obiecująco rozpoczęli drugą połowę. Michał Mokrzycki prostopadłym podaniem obsłużył Roga, który oddał strzał w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale ostrowczan przed utratą gola ochronił Paweł Czajkowski.

W 54. minucie wiślacy zdobyli bramkę. Ferens dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Roga, piłka odbiła się jeszcze od pleców zdezorientowanego Jamroza, myląc zupełnie Olszewskiego.

W 72. minucie Stanisław Wierzgacz pewnie obronił strzał głową Michała Grunta.

Osiem minut później Kacper Piechniak uderzył z dystansu, ale pewnie interweniował bramkarz rywali.

Mimo doliczonych trzech minut wynik spotkania nie uległ zmianie, i wiślacy mogli świętować zdobycie drugiego w historii Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Oprócz trofeum Wisła otrzymała także 30 tys. zł od Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz 6 tys. zł od Świętokrzyskiego ZPN.

W rozgrywkach centralnych Pucharu Polski Wisła zagra w I rundzie. Mecze tej rundy odbędą się 25, 26, 27 września, 2, 3 i 4 października.

13 czerwca 2018. 17:00 - Staszów (Stadion Miejski)
Wisła Sandomierz 1-0 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Patryk Róg 54

Wisła: 12. Stanisław Wierzgacz - 13. Dawid Korona, 15. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 23. Paweł Bażant - 99. Kacper Piechniak, 26. Michał Mokrzycki (81, 98. Jakub Łata), 8. Andrij Nikanowycz, 10. Piotr Poński (64, 7. Marcin Sudy), 30. Piotr Ferens (64, 24. Daniel Beszczyński) - 9. Patryk Róg.

KSZO: 12. Adrian Olszewski - 9. Patryk Cheba (69, 21. Michał Grunt), 4. Paweł Czajkowski, 26. Damian Mężyk, 25. Jakub Kapsa (82, 18. Kamil Łokieć) - 15. Bartłomiej Smuczyński, 14. Włodzimierz Puton (61, 17. Radosław Mikołajek), 10. Mateusz Mąka (57, 20. Stanisław Sarwicki), 11. Łukasz Jamróz, 16. Tomasz Persona - 23. Dawid Kamiński.

żółte kartki: Wilk, Bażant - Puton, Kamiński, Kapsa, Mężyk.

sędziował: Maciej Mądzik (Kielce).