Pozytywny koniec

W ostatnim meczu rundy jesiennej III ligi, gr. IV Wisła Sandomierz wygrała 3-1 (1-1) z Hetmanem Zamość. Wiślacy przegrywali po rzucie karnym. Przed przerwą wyrównał Krzysztof Zawiślak. W drugiej połowie gole zdobyli Maciej Kołoczek i Jarosław Piątkowski.

Piłkarze na ostatni mecz rundy jesiennej udali się do Zamościa, gdzie rywalizowali z ostatnim w tabeli Hetmanem. Wiślacy od początku spotkania przejęli inicjatywę, jednak to gospodarze pierwsi cieszyli się ze strzelonego gola. W 30. minucie po faulu Tomasza Wojcinowicza rzut karny wykorzystał Rafał Kruczkowski. Piłkarzom Rafała Wójcika do wyrównania udało się doprowadzić jeszcze przed przerwą. W 40. minucie po szybkim rozegraniu z Danielem Chorabem w polu karnym powalony został Krzysztof Zawiślak. Napastnik Wisły sam pewnie zamienił "jedenastkę" na bramkę. W końcówce prowadzenie mógł dać Miłosz Matuszewski, jednak strzelając na pustą bramkę minimalnie chybił.

Druga połowa również był lepsza w wykonaniu Wisły. W 71. minucie Diel Spring precyzyjnie zagrał na piąty metr do wbiegającego Macieja Kołoczka, który upadając uderzył z powietrza obok interweniującego bramkarza, dając prowadzenie. Dwie minuty później niezdecydowanie Norberta Myszki wykorzystał Bartosz Klockowski, zabierając piłkę w polu karnym rywali. Niemal natychmiast odegrał do niepilnowanego Piątkowskiego, który ze spokojem umieścił ją w siatce. W jednej z ostatnich akcji meczu Kruczkowski przy próbie przelobowania Adama Polita trafił w słupek.

21 listopada 2020, 12:00 - Zamość
Hetman Zamość 1-3 Wisła Sandomierz
Rafał Kruczkowski 30 (k) - Krzysztof Zawiślak 41 (k), Maciej Kołoczek 71, Jarosław Piątkowski 73

Hetman: 53. Grzegorz Gibki - 3. Michał Wolanin, 6. Jakub  Jaroszyński, 14. Norbert Myszka (75, 45. Piotr Jamroż), 95. Adrian Gierowski - 5. Łukasz Pokrywka, 8. Damian Pupeć, 10. Rafał Turczyn, 29. Piotr Białousko, 20. Jan Polak (65, 77. Piotr Dajos) - 11. Rafał Kruczkowski.

Wisła: 12. Adam Polit - 98. Maciej Kołoczek, 3. Adrian Kajpust, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab (63, 18. Mateusz Kuśmierczyk) - 10. Jarosław Piątkowski (82, 24. Cezary Charszla), 7. Marcin Sudy, 8. Jakub Siedlecki (46, 20. Mirosław Kmiotek), 15. Diel Spring, 17. Krzysztof Zawiślak (46, 11. Kamil Bełczowski) - 5. Miłosz Matuszewski (63, 26. Bartosz Klockowski).

żółte kartki: Jaroszyński - Wojcinowicz, Klockowski.

sędziował: Jakub Pieron (Kielce).