Podział punktów z liderem remisów

Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (0-0) z zespołem ŁKS-u Łagów w spotkaniu 8. kolejki III ligi, gr. IV. Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Tomasza Wojcinowicza. Do remisu doprowadził Amarildo Balotelli.

Pierwsza połowa toczyła się w szybkim tempie, co z pewnością podobało się licznie zgromadzonej publiczności. Niestety był to jednocześnie festiwal niewykorzystanych szans w wykonaniu piłkarzy Wisły. W 5. minucie Miłosz Matuszewski chybił, uderzając głową po dośrodkowaniu Macieja Kołoczka. W pierwszym kwadransie gry wartą odnotowania była jeszcze okazja Krzysztofa Zawiślaka, którego strzał instynktownie obronił były wiślak - Szymon Pietras. W 23. minucie Matuszewski ponownie próbował pokonać bramkarza przyjezdnych, jednak nie wykorzystał podania Mateusza Kuśmierczyka, posyłając futbolówkę obok słupka. Trzy minuty później młody napastnik Wisły z trudnej pozycji strzałem zakończył składną akcję kolegów, jednak skutecznie interweniował Pietras. Zespół Rafała Wójcika bez wytchnienia atakował bramkę ŁKS-u. W 28. minucie Zawiślak nieznacznie chybił po dalekiej centrze Mirosława Kmiotka. Chwilę później to Kmiotek miał swoją okazję, strzelając z powietrza. Pietrasa musiał wyręczyć stoper, wybijając futbolówkę za linię końcową. Po pół godzinie gry Tomasz Wojcinowicz po uderzeniu głową trafił w poprzeczkę. Chwilę potem Zawiślak po prostopadłym podaniu Kmiotka strzelił tuż obok bramki.

W 50. minucie wytrwałość sandomierzan przyniosła oczekiwany efekt. Jarosław Piątkowski, wznawiając grę z rzutu rożnego, wycofał piłkę do Jakuba Siedleckiego, który szybko dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Wojcinowicz, trafiając głową do bramki. Osiem minut później Kmiotek uderzył na bramkę, jednak zrobił to zbyt lekko. W 73. minucie drużyna gości zdobyła gola. Amarildo Balotelli w indywidualnej akcji lewą stroną boiska poradził sobie z dwójką obrońców Wisły i precyzyjnym strzałem pokonał Damiana Pietrasika. W 83. minucie Piątkowski fatalnym strzałem nad poprzeczką zakończył znakomitą akcję dwójki Siedlecki-Zawiślak. Ostatnią nadzieją na wygraną była główka Zawiślaka z 89. minuty. Niestety z wielkim trudem piłkę za poprzeczkę zdołał odbić Pietras.

6 września 2020, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 1-1 ŁKS Łagów
Tomasz Wojcinowicz 50 - Amarildo Balotelli 73

Wisła: 1. Damian Pietrasik - 18. Mateusz Kuśmierczyk (67, 14. Daniel Chorab), 7. Marcin Sudy, 4. Tomasz Wojcinowicz, 98. Maciej Kołoczek - 17. Krzysztof Zawiślak, 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki, 20. Mirosław Kmiotek (88, 15. Diel Spring), 11. Kamil Bełczowski (67, 26. Bartosz Klockowski) - 5. Milosz Matuszewski (46, 10. Jarosław Piątkowski).

ŁKS: 12. Szymon Pietras - 5. Szymon Czerwiak, 6. Patryk Wilk, 15. Paweł Ślefarski, 27. Adam Mójta - 14. Szczepan Krzeszowski, 8. Adrian Uniat (52, 88. Piotr Rogala), 33. Miłosz Gierczak, 16. Krystian Zaręba (46, 53. Amarildo Balotelli), 10. Adam Imiela - 17. Kacper Rogoziński (71, 28. Daniel Biesiada).

żółte kartki: Kołoczek - Amarildo Balotelli.

sędziował: Michał Mikulski (Lublin).
widzów: 350.

W 80. minucie trener Wisły - Rafał Wójcik został ukarany drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką.

W zespole ŁKS-u wystąpiło trzech byłych piłkarzy Wisły - Szymon Pietras, Szymon Czerwiak i Patryk Wilk.

źródło: własne / fot.: Paweł Bieleń/Krasnik24.pl