Niewykorzystana szansa Wisły

W sobotnim meczu 19. kolejki III ligi, gr. IV Wisła Sandomierz zremisowała 2-2 (2-0) z Avią Świdnik. Sandomierzanie po golu Damiana Mężyka wyszli na prowadzenie. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę strzelił Jakub Mażysz. W ostatnim kwadransie gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania.

Wiślacy nie będąc faworytem starcie w pierwszym meczu rundy wiosennej objęli prowadzenie w 7. minucie. Damian Mężyk po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał bramkarza gospodarzy. Na kilka minut przed przerwą Jakub Mażysz wykorzystał błąd Andrzeja Sobieszczyka przy próbie rozegrania akcji, i podwyższył prowadzenie. Do szatni wiślacy schodzili z dwubramkową przewagą.

W drugiej połowie piłkarze Avii zaczęli bardziej dominować. W 77. minucie po podaniu Pawła Ulicznego Wojciech Białek strzałem głową zdobył bramkę kontaktową. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu Arkadiusz Górka strzałem z rzutu wolnego wyrównał rezultat.

12 marca 2022, 13:00 - Świdnik
Avia Świdnik 2-2 Wisła Sandomierz
Wojciech Białek 77, Arkadiusz Górka 88 - Damian Mężyk 7, Jakub Mażysz 39

Avia: 12. Andrzej Sobieszczyk (46, 22. Przemysław Pęksa) - 16. Dominik Maluga, 88. Roman Mykytyn, 5. Rafał Dobrzyński, 28. Maciej Góralski (46, 10. Mateusz Kompanicki), 97. Adrian Popiołek (46, 4. Arkadiusz Górka), 24. Paweł Uliczny, 15. Dominik Kunca (84, 14. Łukasz Strug), 9. Tomasz Zając (60, 7. Łukasz Najda), 30. Bartłomiej Poleszak, 11. Wojciech Białek.

Wisła: 1. Krzysztof Wróblewski - 11. Szymon Jarosz, 15. Dariusz Partyka, 13. Damian Mężyk, 5. Włodzimierz Krajewski - 10. Kamil Bełczowski, 14. Fabian Burzyński (60, 26. Jakub Janik), 6. Sebastian Taranek - 99. Szymon Rak, 7. Jakub Mażysz (75, 8. Grzegorz Ochwat), 20. Mateusz Stańczyk (81, 98. Arkadiusz Zięba).

żółte kartki: Białek, Dobrzyński - Mażysz, Partyka, Zięba.

sędziował: Kamil Wójcik (Siedlce).