Mecz sparingowy: Stal Mielec 3-1 Wisła Sandomierz

Piłkarze Wisły doznali pierwszej sparingowej porażki w trakcie przygotowań do rundy wiosennej. Sandomierzanie przegrali 1-3 (1-0) ze Stalą Mielec. Bramkę dla Wisły strzelił w 7. minucie Jarosław Piątkowski. Testowani byli dwaj nowi piłkarze.

Wisła prowadziła już w 7. minucie po golu Jarosława Piątkowskiego. Do przerwy wynik się nie zmienił. Niestety po przerwie bramki strzelali tylko piłkarze Stali. Dwukrotnie Stanisława Wierzgacza pokonał Rafał Jankowski oraz jednego gola strzelił Sebastian Duda.

W drużynie Wisły wystąpili dwaj nowi, testowani zawodnicy. Pomocnik Kacper Rak ma 20 lat. Jest wychowankiem Juventy Starachowice. Potem grał w MKS Polonia Warszawa, niemieckim FC Bad Oeynhausen, a przez ostatni rok w Kotwicy Kołobrzeg. Jesienią rozegrał cztery spotkania II ligi.

Drugim testowanym piłkarzem był ukraiński napastnik.

11 lutego 2015, 15:00 - Mielec (stadion Gryfa)
Stal Mielec 3-1 Wisła Sandomierz
Rafał Jankowski 55, 69, Sebastian Duda 84 - Jarosław Piątkowski 7

Stal: 1. Wojciech Daniel - 22. Robert Sulewski, 3. Mateusz Załucki (46, 14. Kamil Kościelny), 5. Sebastian Duda, 23. Krystian Getinger - 16. Tomasz Prejs (62, 21. Daniel Wrona), 6. Sebastian Głaz (46, 17. Jakub Żubrowski), 15. Mateusz Cholewiak (46, 13. Damian Bożek), 7. Kamil Radulj (22, 24. Grzegorz Płatek), 19. Adrian Ślęzak (46, 8. Mariusz Korzępa) - 20. Sebastian Łętocha (46, 11. Rafał Jankowski).

Wisła: Krzysztof Płoskoń (46 Stanisław Wierzgacz) - Maciej Ziółek (70 Daniel Chorab), Krystian Pydych (75 Kamil Oślizło), Daniel Beszczyński (60 Grzegorz Rzeszutek), Daniel Chorab (46 Bartłomiej Gołasa) - Jarosław Piątkowski (46 Kacper Rak), Bartosz Szepeta (60 Michał Wawryszczuk), Kamil Oślizło (46 Michał Motyl), Kamil Hul (65 Jakub Kwiecień), Rafał Mikulec (46 Łukasz Adamczyk) - zawodnik testowany (60 Jarosław Pacholarz).

źródło: własne / stalmielec.com