Mecz sparingowy: Hutnik Kraków 2-5 Wisła Sandomierz

Wisła wysoko ograła 5-2 (1-0, 4-2) czwartoligowego Hutnika Kraków. Dwa trafienia zaliczył Błażej Radwanek, a po jednym Maciej Ziółek, Jarosław Piątkowski i Kacper Piechniak.

Mecz rozgrywany był w tercjach po 45 minut. W zespole Wisły nowymi piłkarzami, przebywającymi na testach byli - Kacper Piechniak, Radosław Rogowski (obaj Stal Stalowa Wola) oraz Szymon Pietrzyk (Progres Kraków (juniorzy)).

Piechniak jest napastnikiem. Ma 19 lat. Jest wychowankiem Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski. Następnie występował m.in. w juniorach - Stali Stalowa Wola, Odry Wodzisław Śląski, GKS-u Katowice, Stali Mielec, Olimpii Pysznica i Jagiellonii Białystok. Wiosną 2015 roku został włączony do kadry pierwszej drużyny Jagiellonii, jednak w niej nie zadebiutował. Ubiegły sezon rozegrał w II-ligowej Stali Stalowa Wola (29 meczów).

Rogowski jest pomocnikiem. Ma 20 lat. To wychowanek Sokoła Kamień. Potem grał w Olimpii Pysznica i Resovii. W minionym sezonie grał w Stali Stalowa Wola, jednak wystąpił tylko w meczu Pucharu Polski.

Pietrzyk jest pomocnikiem. Ma 19 lat. Jak na razie występował wyłącznie w krakowskich klubach - Krakusie, Hutniku i Progresie. W sezonie 2014/15 z Progresem zajął 3. miejsce w mistrzostwach polski juniorów młodszych.

22 lipca 2017, 12:00 - Kraków
Hutnika Kraków 2-5 Wisła Sandomierz
Mateusz Król 80, Gor Sargsjan 85 - Maciej Ziółek 43, Kacper Piechniak 53, Jarosław Piątkowski 65, Błażej Radwanek 70, 115

Hutnik: (I tercja) Michał Siwiecki - Marcin Makuch, Tomasz Jaklik, Mariusz Bienias, Paweł Byrski - Krzysztof Świątek, Michał Guja, Przemysław Antoniak, Dariusz Gawęcki, Mateusz Kotwica - Kamil Sobala. (II tercja) Michał Siwiecki (Dawid Migdał) - Konrad Waś, Tomasz Jaklik, Mariusz Bienias, Przemysław Antoniak (Michał Barnaś) - Mateusz Król, Dariusz Gawęcki (Bartłomiej Frączek), Krzysztof Świątek, Michał Guja - Kamil Sobala (Damian Serafin), Hubert Pachowicz. (III tercja) Dawid Migdał - Konrad Waś (Kusak), Konrad Tyrpuła, Damian Serafin, Michał Barnaś - Marcin Szczurek, Oskar Świeca, Przemysław Antolak, Bartłomiej Frączek, Gor Sargsjan - Daniel Wiśniewski.

Wisła: (I tercja) Stanisław Wierzgacz - Maciej Ziółek, Kacper Górski, Daniel Beszczyński, Maciej Jakóbczyk - Jarosław Piątkowski, Marcin Sudy, Szymon Pietrzyk, Patryk Tur - Kacper Piechniak, Mateusz Michalski. (II tercja) Stanisław Wierzgacz - Radosław Rogowski, Patryk Wilk, Kacper Górski, Maciej Jakóbczyk - Jarosław Piątkowski, Andrij Nikanowycz, Szymon Pietrzyk, Patryk Tur - Kacper Piechniak, Mateusz Michalski. (III tercja) Stanisław Wierzgacz - Radosław Rogowski, Patryk Wilk, Marcin Szewc, Daniel Peterka - Hubert Siepierski, Marcin Sudy, Andrij Nikanowycz, Jakub Łata - Błażej Radwanek, Arkadiusz Drapsa.

Grano 3x45 minut.

źródło: własne / nh2010.pl