Mecz sparingowy: Alit Ożarów 0-5 Wisła Sandomierz

W pierwszym meczu kontrolnym podczas przerwy zimowej Wisła Sandomierz wygrała 5-0 (2-0) z czwartoligowym Alitem Ożarów. Bramki zdobyli - dwie Kacper Piechniak, testowany Marcin Tur, Arkadiusz Drapsa i Andrij Nikanowycz.

Wisła zdecydowanie przeważała w sparingu. W 10. minucie skutecznie akcję zamknął testowany Marcin Tur. Jeszcze przed przerwą gola po uderzeniu głową strzelił Arkadiusz Drapsa.

W drugiej części meczu wiślacy przez dwadzieścia minut nie potrafili pokonać bramkarz Alitu. W 65. minucie prowadzenie podwyższył Kacper Piechniak. Osiem minut później Piechniak ładnym strzałem z powietrza wykorzystał podanie Damiana Judy. W 82. minucie bramkę wślizgiem strzelił Andrij Nikanowycz.

Grzegorz Wesołowski (trener Wisły Sandomierz): - Po niektórych zawodnikach widać było zmęczenie, bo ostatnio ciężko trenowaliśmy. Jestem zadowolony z organizacji gry. Szczególnie w drugiej połowie. Co do testowanych, nie ma jeszcze decyzji. Będziemy sprawdzać kolejnych zawodników i wtedy podejmiemy decyzję.

W drużynie Wisły sprawdzani byli - Marcin Szewc i Marcin Tur. 20-letni Szewc gra na pozycji obrońcy. Jest wychowankiem Siarki Tarnobrzeg. W pierwszym zespole Siarki zagrał jedno spotkanie w II lidze. Ostatnie półtora roku spędził w Sokole Sokolniki. W 15 meczach strzelił 3 gole.

23-letni Marcin Tur jest napastnikiem. Grał m.in. w juniorach Stali Stalowa Wola. W sezonie 2013/14 dołączył do pierwszej drużyny Stali. Wystąpił w trzech spotkaniach II ligi. Jesienią zagrał w barwach Sokoła Nisko 15 spotkań, zdobywając 10 bramek.

20 stycznia 2018, 12:00 - Ożarów (boczne boisko Stadionu Miejskiego)
Alit Ożarów 0-5 Wisła Sandomierz
Marcin Tur 10, Arkadiusz Drapsa 37, Kacper Piechniak 65, 73, Andrij Nikanowycz 82

Wisła: (I połowa) Patryk Drzymała - Dawid Korona, Daniel Beszczyński, Marcin Szewc - Hubert Siepierski, Jakub Trojanowski, Jakub Łata, Karol Szustak, Maciej Jakóbczyk - Kacper Piechniak, Marcin Tur. (II połowa) Patryk Drzymała - Maciej Ziółek, Daniel Beszczyński, Marcin Szewc, Paweł Bażant - Jarosław Piątkowski, Michał Mokrzycki, Andrij Nikanowycz, Damian Juda - Kacper Piechniak, Arkadiusz Drapsa.

źródło: własne / Echo Dnia