Gorzka lekcja Wisły

Wisła Sandomierz przegrała aż 0-10 (0-4) z Łysicą Bodzentyn w meczu 4. kolejki świętokrzyskiej IV ligi.

Wisła Sandomierz przystąpiła do spotkania w całkiem odmienionym składzie. W drużynie z poprzedniego sezonu nie został nikt. Na dodatek obecna kadra, złożona głównie z młodych zawodników, powstała na kilka dni przed meczem. Z kolei Łysica w swoich szeregach posiadała ogranych na ekstraklasowych boiskach piłkarzy - m.in. Marcina Kaczmarka (Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Widzew Łódź) czy Rafała Kujawę (ŁKS Łódź). Mimo optycznej przewagi przyjezdnych, wiślacy sporadycznie pokazali kilka groźnych zagrań.

W 9. minucie zespół gości zdobył pierwszą bramkę. Po wznowieniu gry z autu Szymon Czerwiak zacentrował za plecy obrońców Wisły do Michała Mikosy. Kapitan Łysicy uderzył głową, a po niefortunnej interwencji Przemysława Janowskiego futbolówka trafiła do niepilnowanego Dominika Chrzanowskiego, który z bliskiej odległości trafił do siatki. Wiślacy przez kolejne kilkanaście minut dzielnie bronili się, głównie za sprawą Janowskiego, przed utratą kolejnych bramek. W 22. minucie po podaniu Mikosy Czerwiak mierzonym strzałem podwyższył prowadzenie. W 39. minucie Janowski został pokonany po raz trzeci. Z rzutu wolnego dośrodkował Marcin Kaczmarek, piłka po obronie golkipera Wisły padła łupem Patryka Boksińskiego, który wykorzystał czystą pozycję, zdobywając gola. Trzy minuty później Chrzanowski ładnym strzałem z linii pola karnego zdobył swoją drugą bramkę.

Po przerwie drużyna prowadzona przez Tomasza Dymanowskiego nadal nie oddawała pola gry. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Chrzanowski "ustrzelił" hat tricka. W 64. minucie Szymon Hajduk spokojnym strzałem zdobył gola. Cztery minuty później Boksiński mocnym uderzeniem z powietrza ponownie pokonał Janowskiego. Natomiast zza pola karnego bramkę strzelił Piotr Maniara. W 81. minucie Bartosz Szydłowski płaskim strzałem posłał piłkę do siatki tuż przy słupku. Na pięć minut przed końcem meczu po ładnym rajdzie Szydłowskiego piłkę w bramce umieścił Hajduk.

26 sierpnia 2023, 15:30 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-10 Łysica Bodzentyn
Dominik Chrzanowski 9, 42, 60, Szymon Czerwiak 22, Patryk Boksiński 39, 68, Szymon Hajduk 64, 85, Piotr Maniara 74, Bartosz Szydłowski 81

Wisła: 1. Przemysław Janowski - 98. Filip Kochan (65, 9. Albert Święcicki), 8. Grzegorz Pisarek (85, 11. Oskar Goździewski), 5. Jakub Bury, 4. Dawid Szpyt - 23. Mikołaj Mazur, 3. Przemysław Rędziak, 99. Kacper Snopek, 2. Jan Sochacki (46, 6. Kacper Mierzwa), 13. Michał Bidas - 30. Radosław Rysak.

Łysica: 12. Adam Dymanowski - 2. Patryk Boksiński, 4. Szymon Czerwiak (72, 6. Piotr Maniara), 23. Rafał Kujawa, 17. Wiktor Śmigielski, 7. Dominik Chrzanowski (65, 22. Bartosz Szydłowski), 9. Marcin Kaczmarek, 69. Mykoła Terianyk (46, 8. Szymon Hajduk), 10. Michał Mikosa (70, 21. Alan Sadłos), 14. Jakub Garbacz, 99. Kacper Tumulec (58, 3. Nhlanhla Sbusiso Nxumalo).

żółte kartki: Dawid Szpyt, Filip Kochan, Grzegorz Pisarek - Mykoła Terianyk.

sędziował: Krzysztof Wiśniewski (Kielce).

W drużynie Łysicy zagrali byli piłkarze Wisły - Patryk Boksiński, Szymon Czerwiak, Wiktor Śmigielski i Kacper Tumulec.