Efekt nowej miotły

Wisła Sandomierz wygrała 3-1 (0-0) ze Stalą Kraśnik w meczu 26. kolejki III ligi gr. IV. W debiutanckim spotkaniu nowego trenera Wisły Rafała Wójcika gole zdobyli Kamil Bętkowski i Kacper Piechniak.

Szkoleniowiec wiślaków już na początku był zmuszony do zmian w składzie wyjściowym. Z powodu żółtych kartek nie mogli zagrać Patryk Wilk i Michał Kamiński. Zastąpili ich Jakub Konefał i Marcin Sudy. Prowadzony przez byłego piłkarza-trenera Jarosława Pacholarza Stal przeważała w pierwszych dwóch kwadransach, jednak strzały Filipa Drozda i Kacpra Nastałka pozostawiały wiele do życzenia. Kilka minut później drugi raz strzelał Drozd, ale piłkę w bok odbił Stanisław Wierzgacz. Kolejno nieznacznie pomylił się Bartłomiej Koneczny. W odpowiedzi w 22. minucie mocno uderzył Jarosław Piątkowski, ale piłkę kontrolował bramkarz gości. Wiślacy mogli prowadzić jeszcze przed przerwą. Jakub Siedlecki wbiegł odważnie w pole karne po czym zagrał wzdłuż pola karnego do Damiana Nogaja, jednak skrzydłowy sandomierzan trafił w poprzeczkę.

W 52. minucie Wisła zdobyła gola. Nogaj pociągnął akcję lewą stroną i zagrał do Kamila Bętkowskiego, który precyzyjnym strzałem trafił do siatki, notując pierwsze trafienie w wiślackich barwach. Gospodarze coraz częściej poczynali sobie na połowie rywala. W przeciągu kilku minut dwukrotnie głową strzelał Kacper Piechniak, jednak bez efektu bramkowego. Po godzinie gry Wisła zdobyła drugą bramkę. Po szybko rozegranym rzucie rożnym z Piątkowskim Bętkowski z okolicy jedenastego metra posłał futbolówkę pomiędzy nogami Dariusza Partyki do bramki. W 72. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Danieluk zmarnował znakomitą okazję po podaniu Piątkowskiego. Siedem minut później Piechniak wykorzystał gapiostwo środkowych obrońców Stali, zdobywając trzeciego gola. W 81. minucie goście zdobyli honorową bramkę. Drozd wykorzystał prezent od Wierzgacza, który fatalnie podawał do Mateusza Kolbusza.

27 kwietnia 2019, 16:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-1 Stal Kraśnik
Kamil Bętkowski 52, 60, Kacper Piechniak 79 - Filip Drozd 81

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 24. Krystian Sornat, 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant - 10. Jarosław Piątkowski (90, 26. Jakub Sus), 7. Marcin Sudy, 98. Jakub Siedlecki, 11. Kamil Bętkowski (74, 8. Krystian Pasternak), 15. Damian Nogaj (71, 18. Mateusz Danieluk) - 9. Kacper Piechniak (82, 6. Piotr Poński).

Stal: 1. Mikołaj Śmieszek - 2. Jakub Gajewski (89, 20. Kacper Wójtowicz), 3. Łukasz Mazurek, 5. Damian Pietroń, 13. Kacper Nastałek (56, 15. Maciej Welman), 14. Ernest Skrzyński, 4. Władysław Kudriawcew (86, 11. Anton Łucyk), 19. Dariusz Partyka, 17. Bartłomiej Koneczny (70, 16. Michał Wawryszczuk), 8. Kamil Król (82, 7. Adrian Kisiel), 9. Filip Drozd.

sędziował: Piotr Burak (Zamość),