Dwóch piłkarzy ofensywnych na testach w Wiśle

W kolejnym tygodniu przygotowań wiślaków do rozgrywek ligowych, będziemy mogli oglądać na testach dwóch nowych piłkarzy. Są to pomocnik Piotr Ferens i napastnik Jakub Mażysz.

Obaj zawodnicy będą trenować z sandomierską drużyną przez cały tydzień. Zagrają też w sobotnim sparingu przeciwko GKS Bełchatów.

Piotr Ferens ma 22 lata. Może grać z prawej lub lewej strony formacji pomocy. Jest wychowankiem Klimontowianki Klimontów. W tym też zespole grał przez ostatni rok. Na koncie ma też m.in. występy w rezerwach Wisły Kraków, Czarnych Połaniec, Garbarni Kraków i KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Jesienią w Klimontowiance rozegrał wszystkie mecze ligowe, strzelając 5 bramek.

Jakub Mażysz również ma 22 lata. Jest napastnikiem. Wychowanek Siarki Tarnobrzeg w wieku 16 lat zadebiutował w pierwszej drużynie. Potem występował w Łysicy Bodzentyn, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki oraz drugoligowej Stali Stalowa Wola (5 meczów II ligi). W sierpniu 2016 roku piłkarza do Alitu Ożarów "ściągnął" ówczesny szkoleniowiec, a obecnie kierownik Wisły - Piotr Chorab. Jakub jest synem byłego trenera wiślaków - Adama Mażysza.