Dramatyczna porażka wiślaków

Piłkarze Wisły Sandomierz przegrali 2-3 (1-2) w meczu 9. kolejki III ligi, gr. IV z liderem Wisłą Puławy. Wiślacy doprowadzili do wyrównania po bramkach Marcina Sudego i Jakuba Siedleckiego. Niestety rywale wygrali po wykorzystaniu rzutu karnego w doliczonym czasie meczu.

Mecz mógł znakomicie rozpocząć się dla sandomierzan, jednak Krzysztof Zawiślak w sytuacji sam na sam z bramkarzem strzelił obok słupka. Akcja ta zemściła się w 3. minucie. Mateusz Pielach głową skierował piłkę do siatki po zagraniu z rzutu wolnego Krystiana Putona. Kilka chwil później błędu wiślackiego bramkarza nie zdołał wykorzystać Adrian Paluchowski, próbując strzału przewrotką. W 19. minucie gospodarze zdobyli drugiego gola. Pietrasik odbił piłkę po strzale Putona, jednak trafiła ona do Paluchowskiego, który mierzonym uderzeniem podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Po stracie drugiej bramki podopieczni Rafała Wójcika nie zamierzali łatwo sprzedać skóry. W 22. minucie strzał Macieja Kołoczka z problemami obronił Kacper Kołotyło. W 28. minucie dośrodkowanie Jarosława Piątkowskiego wykorzystał Marcin Sudy pakując futbolówkę głową do siatki. Wiślacy poczuli szansę na szybkie wyrównanie. W 35. minucie Piątkowski podał do Mirosława Kmiotka, jednak ten uderzył niecelnie.

Druga połowa obfitowała w brutalną grę, W 60. minucie wprowadzony w przerwie Emil Drozdowicz nie trafił w światło bramki. Kilka minut później dobre ustawienie Pietrasika zdecydowało o skutecznej interwencji po uderzeniu Paluchowskiego. W odpowiedzi ponownie próbował Kmiotek, niestety i tym razem fatalnie przestrzelił. W 68. minucie Wisła zdobyła wyczekiwaną bramkę wyrównującą. Po strzale Matuszewskiego złe wybicie piłki przez golkipera puławian skrzętnie wykorzystał Jakub Siedlecki.  W 76. minucie Zawiślak został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę. Fatalnie sędziujący zawody Piotr Burak wyraźnie nie dawał sobie rady w podejmowaniu sprawiedliwych decyzji. Już w doliczonym czasie meczu zdecydował o podyktowaniu rzutu karnego za faul w szesnastce na Paluchowskim. Były piłkarz Legii pewnie wykorzystał rzut karny, dając jednocześnie zwycięstwo gospodarzom.

9 września 2020, 17:00 - Puławy
Wisła Puławy 3-2 Wisła Sandomierz
Mateusz Pielach 3, Adrian Paluchowski 19, 90 (k) - Marcin Sudy 28, Jakub Siedlecki 68

Wisła P.: Kacper Kołotyło - Dominik Cheba, Błażej Cyfert, Mateusz Pielach (77 Rafał Kiczuk), Lukáš Kubáň - Bartłomiej Bartosiak (88 Tomasz Zając), Włodzimierz Puton (46 Emil Drozdowicz), Przemysław Skałecki, Krystian Puton, Dariusz Brągiel (46 Marcin Pigiel) - Adrian Paluchowski.

Wisła S.: Damian Pietrasik - Maciej Kołoczek, Marcin Sudy, Tomasz Wojcinowicz, Daniel Chorab (74 Mateusz Kuśmierczyk) - Jarosław Piątkowski (58 Miłosz Matuszewski), Marcel Tyl (90 Jakub Mażysz), Jakub Siedlecki, Mirosław Kmiotek, Kamil Bełczowski (46 Bartosz Klockowski) - Krzysztof Zawiślak.

żółte kartki: Kołotyło, Paluchowski, Zając, Kiczuk - Zawiślak, Pietrasik, Siedlecki, Matuszewski, Kmiotek, Wojcinowicz.
czerwona kartka: Zawiślak (90. minuta, za drugą żółtą).

sędziował: Piotr Burak (Zamość).
widzów: 600.

W 90. minucie żółtą kartką został także ukarany asystent trenera Wisły Puławy Jacek Linowski.

W drużynie Wisły Puławy zagrał były piłkarz Wisły - Dariusz Brągiel.

źródło: własne / fot.: Szelak