Dominacja wiślaków

W spotkaniu 8. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej piłkarze Wisły Sandomierz rozgromili w Muszynie Poprad 4-0 (1-0). Wiślacy wygrali po trafieniach - Mariusza Kukiełki, Damiana Nogaja, Adriana Gębalskiego i Jarosława Pacholarza.

Wspaniale zawody rozpoczęły się dla sandomierzan. Kibice nie zdążyli zająć miejsc na trybunach, a już było 1-0 dla Wisły. W 4. minucie meczu Michał Motyl zacentrował precyzyjnie z rzutu rożnego, a w polu karnym głową dobrze uderzył Mariusz Kukiełka. Widać obaj piłkarze ćwiczą ten wariant, bo niemal identycznie Kukiełka strzelił gola z Porońcem Poronin. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Dziesięć minut po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę rywalizacji było 2-0. Damian Nogaj wykorzystał dobre podanie Adriana Gębalskiego, pokonując bramkarza Popradu. Kwestią czasu był kolejny w tym sezonie gol Gębalskiego. Trzeba było czekać do 63. minuty. Wtedy to Przemysław Michalski zagrał do wspomnianego Gębalskiego, a najskuteczniejszy strzelec wiślaków umieścił futbolówkę w bramce. W końcówce meczu świetną grę Wisły przypieczętował gol zdobyty głową przez Jarosława Pacholarza.

13 września 2014, 12:00 - Muszyna (Popradzki)
Poprad Muszyna 0-4 Wisła Sandomierz
Mariusz Kukiełka 4, Damian Nogaj 55, Adrian Gębalski 63, Jarosław Pacholarz 90

Poprad: 12. Daniel Bomba - 3. Paweł Szczepanik, 10. Mariusz Merklinger, 11. Maciej Sobas (66, 16. Arkadiusz Podgórni), 13. Piotr Saratowicz - 17. Tomasz Bomba, 18. Wojciech Janur (66, 15. Piotr Zachariasz), 7. Krzysztof Podgórniak, 5. Filip Piszczek, 8. Mateusz Orzechowski (89, 4. Kamil Maślanka) - 6. Mariusz Mężyk (78, 9. Przemysław Mierzwa).

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek (85, 3. Grzegorz Zimoląg), 24. Daniel Beszczyński, 6. Krystian Pydych, 14. Daniel Chorab - 8. Przemysław Michalski (76, 17. Łukasz Adamczyk), 5. Mariusz Kukiełka, 20. Michał Motyl (52, 16. Michał Wawryszczuk), 19. Kamil Hul, 10. Damian Nogaj - 7. Adrian Gębalski (76, 9. Jarosław Pacholarz).

żółte kartki: Janur, Piszczek - Motyl, Gębalski, Nogaj.

sędziował: Tomasz Kita (Brzesko).