Derbowa porażka

W meczu 25. kolejki III ligi gr. IV Wisła Sandomierz przegrała 0-2 (0-0) z drużyną KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Wiślacy jeszcze nie wygrali na własnym stadionie w tym roku oraz nie zdobyli bramki.

Mecz przeciwko KSZO 1929 nosił miano "świętokrzyskich derbów". Jak na tego typu starcia przystało, nie brakowało walki.

Trener Grzegorz Wesołowski zdecydował się na zmianę ustawienia zespołu. Na środek defensywy powrócił Kacper Górski, a na lewym skrzydle biegał Paweł Bażant.

W 7. minucie Jarosław Piątkowski zacentrował na głowę Patryka Wilka, jednak 22-letni obrońca posłał piłkę nad bramkę.

W 21. minucie zaspała defensywa Wisły, na szczęście Dawid Kamiński, w sytuacji sam na sam z bramkarzem chybił.

Przez dłuższy czas gra obu drużyn skupiała się na walce w środkowej strefie boiska. Więcej emocji było w ostatnich minutach pierwszej połowy. Najpierw dwukrotnie z dystansu strzelał Damian Juda, choć w pierwszej golkiper KSZO miał trudności z obroną, to w drugiej pomocnik Wisły nie trafił w bramkę.

W ostatniej akcji przed przerwą groźny strzał Dominika Cheby został zablokowany.

Na drugą połowę spotkania zespoły wyszły bez zmian kadrowych. Niestety sześć minut po rozpoczęciu wiślacy przegrywali. Dobre dośrodkowanie Tomasza Persony z rzutu wolnego strzałem głową wykorzystał Władysław Kudriawcew.

Cztery minuty później swoją okazję miał Bażant, ale będąc w biegu, nie trafił czysto w piłkę, co nie sprawiło problemów z interwencją ostrowieckiemu bramkarzowi.

Nie pomogło również wprowadzenie w szeregi Wisły kolejnego napastnika. Przez ostatni kwadrans gospodarze starali się częściej atakować bramkę rywali. W 86. minucie Patryk Róg "wyłożył" piłkę Judzie, jednak ten uderzył zbyt lekko.

Minutę potem dobrym instynktem popisał się Wierzgacz, broniąc bezpośredni strzał Persony z rzutu rożnego.

W 90. minucie Marcin Sudy niecelnie strzelił głową z bliskiej odległości.

Wynik meczu ustalił Persona, który mocnym strzałem zza pola karnego umieścił futbolówkę w siatce.

25 kwietnia 2018, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-2 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Władysław Kudriawcew 51, Tomasz Persona 90

Wisła: 12. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 15. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 13. Dawid Korona - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy, 6. Damian Juda, 8. Piotr Poński (75, 20. Krzysztof Miroszka), 23. Paweł Bażant (58, 9. Patryk Róg) - 99. Kacper Piechniak (63, 98. Jakub Łata).

KSZO 1929: 12. Adrian Olszewski - 7. Dominik Cheba, 22. Władysław Kudriawcew, 26. Damian Mężyk, 19. Michał Janik - 15. Bartłomiej Smuczyński (66, 9. Patryk Cheba), 4. Paweł Czajkowski, 20. Stanisław Sarwicki (73, 18. Kamil Łokieć), 11. Łukasz Jamróz (73, 10. Mateusz Mąka), 16. Tomasz Persona - 23. Dawid Kamiński.

żółte kartki: Bażant, Wilk, Juda, Róg - Janik.

sędziował: Paweł Kantor (Dębica).