Dariusz Pietrasiak nowym trenerem Wisły

Dariusz Pietrasiak nowym trenerem Wisły

Dariusz Pietrasiak został dzisiaj oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Wisły Sandomierz.

Pietrasiak urodził się w Sandomierzu, jednak wychowywał się w pobliskim Włostowie. Karierę piłkarską rozpoczął w miejscowym Cukrowniku. W 1999 roku przeniósł się do KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie po raz pierwszy wystąpił w meczach najwyższej klasy rozgrywkowej w kraju. Zadebiutował 21 lipca 2001 roku w meczu 1. kolejki przeciwko Wiśle Kraków (przegranym 0-1). Po 4,5 roku gry przeszedł do GKS Bełchatów. W drużynie "Brunatnych" kariera zawodnika nabrała tempa. W tym klubie rozegrał większość czasu swojej kariery, zdobywając w 2006/07 wicemistrzostwo Polski (przegrywając o jeden punkt z mistrzem Zagłębiem Lublin).

Sezon 2010/11 rozegrał w Polonii Warszawa. W trakcie gry dla "Czarnych Koszul" otrzymał od selekcjonera Franciszka Smudy powołanie do drużyny narodowej, co skutkowało dwoma występami - przeciwko Australii (grał 70 minut) i USA (grał cały mecz). Po rocznym pobycie przeniósł się do Śląska Wrocław, z którym wywalczył tytuł Mistrza Polski. W lipcu 2012 zdecydował się na grę w klubie zagranicznym. Trafił do czwartej drużyny izraelskiej ekstraklasy - Maccabi Natanja. Nie zadebiutował w rozgrywkach ligowych, jednak wystąpił w dwóch meczach II rundy eliminacyjnej Ligi Europy przeciwko fińskiemu Kuopion Palloseura (rozegrał całe mecze). Pobyt zagranicą był jednak krótki, bo już we wrześniu tego samego roku powrócił do kraju, trenując gościnnie z sandomierskim zespołem. Pietrasiak powrócił na ekstraklasowe boiska, w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Po 2,5 roku występów w pierwszej drużynie został przesuniety do rezerw, gdzie spędził pół roku. Łącznie na najwyższym stopniu rozgrywek krajowych rozegrał 262 spotkania, strzelając 10 goli. Wiosnę 2015/16 rozegrał w KSZO 1929.

Posiada licencję trenerską UEFA A. Od lipca grę dla ostrowieckiej drużyny łączył z funkcją szkoleniowca A-klasowego OKS Opatów. W grudniu zaś został trenerem w KSZO 1929, który prowadził przez pięć miesięcy. Na trzy ostatnie kolejki sezonu powrócił do OKS, z którym awansował do klasy okręgowej. Pod koniec czerwca przejął, po obecnym kierowniku Wisły - Piotrze Chorabie, funkcję trenera czwartoligowego Alitu Ożarów. Drużyna zakończyła rozgrywki na bardzo dobrym 4. miejscu, co jest najlepszym wynikiem klubu od 16 lat.

Umowa obowiązywać będzie przez rok. Pietrasiak poprowadzi pierwszy trening Wisły przed nowym sezonem 9 lipca.

źródło: własne / fot.: Echo Dnia

do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości