Błysk Zawiślaka, snajper powrócił

Wisła Sandomierz zwyciężyła na własnym stadionie 2-0 (0-0) Siarkę Tarnobrzeg w meczu 18. kolejki III ligi, gr. IV. Pierwszego gola zdobył po indywidualnej akcji Krzysztof Zawiślak. 26-letni napastnik asystował też przy drugim trafieniu autorstwa Dariusza Brągiela. Wiślacy zakończyli rundę jesienną na 12. miejscu.

Piłkarzom przyszło grać przy niemal zerowej temperaturze powietrza. Dodatkowo zimny wiatr potęgował uczucie "zamarzania". Mimo ciężkiej aury kibice nie mogli narzekać na brak wrażeń. Wiślacy z kolejnymi, upływającymi minutami napierali na drużynę rywala. W 4. minucie po dośrodkowaniu Jarosława Piątkowskiego Krzysztof Zawiślak oddał niecelny strzał głową. Dwadzieścia minut później, ponownie po wykonaniu rzutu rożnego przez kapitana Wisły, świetnie głową uderzył Mirosław Kmiotek, jednak na torze lotu piłki do bramki stanął Mateusz Wawrylak, który instynktownie wybił futbolówkę. W 27. minucie Hieronim Zoch efektowną paradą obronił uderzenie Jakuba Konefała. Przez niemal całą pierwszą połowę Wisła nie opuszczała połowy gości. W 43. minucie minimalnie pomylił się Kmiotek. Tuż przed przerwą siarkowców uratował słupek.

W drugiej połowie piłkarze Rafała Wójcika nieco spuścili z tonu. Bardziej skupili się na ataku pozycyjnym. W 67. minucie, kiedy wydawało się, że akcja gospodarzy została zaprzepaszczona, Zawiślak, z typowym dla siebie zaangażowaniem, odebrał na połowie rywala piłkę i po krótkim rajdzie huknął sprzed linii pola karnego, pokonując bezradnego Zocha. Napastnik wiślaków ostatniego gola zdobył ponad miesiąc temu. W 81. minucie ponownie po przechwycie golkiper poradził sobie ze strzałem Dariusza Brągiela. Trzy minuty później 26-letni skrzydłowy cieszył się z drugiego trafienia w barwach Wisły. Z prawej strony boiska Brągiel otrzymał podanie od Zawiślaka, i mocnym strzałem trafił do siatki. Warto wspomnieć, że w 90. minucie mieliśmy debiut. Na boisko wszedł 17-letni Miłosz Tenderenda. W doliczonym czasie meczu gospodarzy przed utratą bramki uratowała "upolowana" przez Krzysztofa Ropskiego poprzeczka.

23 listopada 2019, 13:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 2-0 Siarka Tarnobrzeg
Krzysztof Zawiślak 67, Dariusz Brągiel 84

Wisła: 12. Szymon Pietras - 23. Hubert Wojsa, 2. Jakub Konefał, 4. Tomasz Wojcinowicz, 14. Daniel Chorab (60, 30. Dominik Franczak) - 26. Dariusz Brągiel (88, 24. Cezary Charszla), 98. Jakub Siedlecki (68, 99. Michał Jeziorski), 6. Marcel Tyl, 20. Mirosław Kmiotek, 10. Jarosław Piątkowski (90, 11. Mateusz Kuśmierczyk) - 17. Krzysztof Zawiślak (90, 15. Miłosz Tenderenda).

Siarka: 29. Hieronim Zoch - 98. Jakub Głaz, 30. Kacper Józefiak, 15. Mateusz Wawrylak, 20. Bartosz Sulkowski - 27. Kamil Kargulewicz, 6. Bartłomiej Wiktor (77, 5. Patryk Wdowiak), 7. Artur Lenartowski, 45. Paweł Mróz, 10. Mateusz Janeczko - 9. Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Kmiotek,Tyl, Wojcinowicz, Piątkowski - Janeczko, Józefiak.

sędziował: Krzysztof Pachołek (Lubaczów).