Bez punktu w Rzeszowie

Piłkarze Wisły przegrali 1-2 (1-1) na inaugurację rundy wiosennej ze Stalą Rzeszów. Gola dla sandomierzan zdobył Kacper Piechniak.

W drużynie Stali swój debiut trenerski miał były szkoleniowiec Wisły - Tadeusz Krawiec. Gospodarze objęli prowadzenie już w 10. minucie spotkania. Wojciech Reiman z rzutu wolnego trafił w mur, po czym futbolówka szczęśliwie wylądowała pod nogami Petera Bašisty, który strzałem przy słupku pokonał sandomierskiego bramkarza.

Piłkarze Stali nadal przeważali na boisku, jednak w 39. minucie mieliśmy wyrównanie. Andrij Nikanowycz przejął futbolówkę w środkowej strefie boiska, Damian Juda precyzyjnie zagrał do Kacpra Piechniaka, który w sytuacji sam na sam zdobył ważną bramkę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie przynajmniej dwie dobre okazje mieli zawodnicy Grzegorza Wesołowskiego. ale żadna z nich nie zakończyła się bramką. W 61. minucie rzeszowianom ponownie dopisało szczęście. Z lewej strony pola karnego uderzył, wprowadzony chwilę wcześniej Daniel Koczon, jednak pechową interwencję Patryka Drzymały wykorzystał z zimną krwią Marko Milunović, dobijając z bliskiej odległości.

Wisła walczyła do końca. Trener zdecydował się na wprowadzenie kolejnego napastnika - Piotra Pońskiego, jednak wynik meczu nie uległ zmianie.

25 marca 2018, 15:00 - Rzeszów (Stadion Miejski)
Stal Rzeszów 2-1 Wisła Sandomierz
Peter Bašista 10, Marko Milunović 61 - Kacper Piechniak 39

Stal: 1. Adam Wasiluk - 6. Damian Skała (75, 15. Bartłomiej Gliniak), 38. Peter Bašista, 3. Rafał Kursa, 5. Kornel Kordas - 77. Piotr Ceglarz (82, 8. René Revák), 4. Wojciech Reiman, 21. Sławomir Szeliga, 10. Kamil Bętkowski (60, 35. Daniel Koczon) - 17. Marko Milunović, 97. Bartosz Pikul (88, 9. Arkadiusz Gil).

Wisła: 12. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński, 5. Patryk Wilk, 23. Paweł Bażant (67, 20. Krzysztof Miroszka) - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Andrij Nikanowycz, 16. Michał Mokrzycki (79, 13. Piotr Poński), 9. Patryk Róg (57, 4. Kacper Górski), 6. Damian Juda - 18. Kacper Piechniak.

żółte kartki: Mokrzycki, Poński.

sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).