Awans na wyciągnięcie ręki

W meczu 31. kolejki IV ligi Wisła Sandomierz wygrała w Bodzentynie z Łysicą 3-0 (2-0). Na listę strzelców wpisali się Marcin Sudy, Mateusz Michalski i Hubert Siepierski. Dzięki zwycięstwu wiślacy są bardzo blisko awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Przy jutrzejszej porażce Zdroju Busko Zdrój awans stanie się faktem.

Przez pierwszy kwadrans spotkanie było dosyć wyrównane. W pierwszej groźniejszej akcji, w 5. minucie, głową uderzył Mateusz Michalski, ale posłał piłkę nad bramką. W początkowej fazie meczu gra wiślaków opierała się na ataku pozycyjnym. Gospodarze liczyli na swoje okazje po kontratakach.

W 11. minucie czołowy snajper Łysicy - Mirosław Kalista - uderzając z dystansu trafił w słupek. Pięć minut później bramkarz Robert Bilski odbij piłkę po strzale Damiana Judy z rzutu wolnego, ale błąd ten wykorzystał Marcin Sudy, zdobywając pierwszą bramkę.

Dobre sytuacje w przeciągu chwili wypracował Jarosław Piątkowski, ale w obu próbach uderzył poza bramką. W 37. minucie wpadł drugi gol dla Wisły. Michalski mocnym strzałem głową wykorzystał centrę Judy.

W pierwszych minutach drugiej części piłkarze Łysicy bardziej zaatakowali, ale przy sytuacjach Kalisty i Piotra Ryby, skutecznie interweniował golkiper Patryk Drzymała.

W 80. minucie Bilski skapitulował po raz trzeci. Po uderzeniu Michalskiego Hubert Siepierski podwyższył prowadzenie. Podopieczni Jarosława Pacholarza nie dali szans rywalom, a Drzymała kolejny raz zachował czyste konto.

27 maja 2017, 16:00 - Bodzentyn
Łysica Bodzentyn 0-3 Wisła Sandomierz
Marcin Sudy 16, Mateusz Michalski 37, Hubert Siepierski 80

Łysica: 12. Robert Bilski - 5. Patryk Dulęba (84, 20. Wojciech Kucała), 18. Łukasz Szymoniak, 14. Mateusz Kołodziejski, 2. Dariusz Kowalski - 10. Mirosław Kalista, 6. Piotr Ryba, 9. Kamil Garbacz, 7. Dominik Chrzanowski - 21. Dariusz Anduła, 19. Mariusz Jaros.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona (72, 11. Maciej Ziółek), 19. Daniel Beszczyński, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab (72, 23. Paweł Bażant) - 10. Jarosław Piątkowski, 7. Marcin Sudy (62, 3. Andrij Nikanowycz), 17. Kamil Lewandowski, 6. Damian Juda (83, 20. Patryk Tur), 16. Hubert Siepierski - 9. Mateusz Michalski.

żółta kartka: Piątkowski.

sędziował: Piotr Kosiela (Starachowice).