Wyjazdowe zwycięstwo

Wiślacy odnotowali pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie. W meczu 9. kolejki III ligi gr. IV podopieczni Jarosława Pacholarza wygrali 2-1 (1-1) z Podhalem Nowy Targ. Obie bramki strzelił Damian Juda.

Mecz z Podhalem był w wykonaniu wiślaków popisem determinacji i konsekwencji w działaniu. Zawodnicy mądrze konstruowali ataki, wykorzystując nieporadność gospodarzy, i broniąc dostępu do swojej bramki.

Piłkarze Podhala pierwsi pokazali pazur. W 7. minucie minimalnie pomylił się jeden z zawodników rywali. Pięć minut później  po zagraniu Jarosława Piątkowskiego Michał Mokrzycki głową posłał piłkę obok bramki.

W 17. minucie Mateusz Michalski poprowadził "zabójczo-skuteczny" kontratak, zagrywając w pole karne do Damian Judy, który mocnym strzałem pod poprzeczkę dał Wiśle prowadzenie.

Radość z gola nie trwała jednak długo. W 27. minucie dobitkę wykorzystał Artur Pląskowski.

Determinacja wiślaków nie zmniejszyła się ani na chwilę. Dwukrotnie obronną ręką wychodzili gospodarze po uderzeniach głową Kacpra Górskiego i Michalskiego.

W 30. minucie Górski uratował drużynę blokując strzał po zamieszaniu podbramkowym.

Gra Wisły w drugiej połowie oparta była na cofnięciu się do defensywy i szukaniu okazji w kontratakach.

W 65. minucie Hubert Siepieski nieznacznie chybił po indywidualnej akcji.

W 80. minucie Juda sprawił dużo problemów bramkarzowi Podhala strzelając z dystansu. Pięć minut później Juda mógł się cieszyć z kolejnego gola. Po przejęciu piłki "mierzonym" strzałem trafił do siatki.

23 września 2017, 15:00 - Nowy Targ
Podhale Nowy Targ 1-2 Wisła Sandomierz
Artur Pląskowski 27 - Damian Juda 17, 85

Podhale: 1. Mateusz Szukała - 22. Michał Bedronka, 16. Błażej Cyfert, 6. Daniel Mikołajczyk, 33. Peter Drobňák - 20. Wojciech Kobylarczyk (56, 14. Michał Przemyk), 29. Arkadiusz Lewiński (45, 11. Przemysław Piwowarczyk), 8. Michał Nawrot, 7. Sebastian Świerzbiński, 21. Sebastian Dziedzic (68, 23. Konrad Buć) - 27. Artur Pląskowski (78, 9. Bartłomiej Pająk).

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona, 5. Patryk Wilk, 4. Kacper Górski, 15. Maciej Jakóbczyk - 10. Jarosław Piątkowski (90, 11. Maciej Ziółek), 16. Michał Mokrzycki (84, 24. Daniel Beszczyński), 8. Andrij Nikanowycz, 6. Damian Juda (90, 18. Kacper Siudak), 30. Hubert Siepierski (75, 20. Patryk Tur), - 9. Mateusz Michalski (60, 17. Arkadiusz Drapsa).

żółta kartka: Mikołajczyk.

sędziował: Jakub Pieron (Kielce).