Weekend wypożyczonych

Kolejny weekend piłkarskich zmagań był udany prawie dla wszystkich drużyn, w których występują wypożyczeni piłkarze Wisły. Jedynie Alit Ożarów przegrał swoje spotkanie. Piątego gola w sezonie strzelił dla Sokoła Sokolniki Karol Szustak.

Szóste kolejne spotkanie piłkarze Czarnych Połaniec pozostają niepokonani. W wyjazdowym meczu zwyciężyli 2-1 (2-0) Moravię Morawica. Pełne 90 minut rozegrał Paweł Bażant. Obrońca otrzymał też żółtą kartkę. Czarni wskoczyli do pierwszej trójki ligi, tracąc do lidera - Neptuna Końskie - sześć punktów.

Po prawie miesiącu Alit Ożarów znalazł ponownie swojego pogromcę. Piłkarze Alitu zostali ograni 1-3 (0-1) przez Neptuna Końskie. Po 70 minutach spotkania plac gry opuścił Arkadiusz Kosno. Kontuzję nadal leczy Patryk Świrk. Alit spadł o jedno oczko - na 7. lokatę.

Zawodnicy Sokoła Sokolniki wyraźnie otrząsnęli się po wysokiej przegranej 0-7 ze Stalą II Stalowa Wola, pokonując beniaminka - Rotundę Krzeszów aż 7-1 (1-1). Pierwsza bramka dla Sokoła była autorstwa Karola Szustaka. Cały mecz rozegrał Jakub Kwiecień. Szustak i Bartosz Szymański zostali zmienieni kolejno w 68. i 60. minucie. Poza kadrą meczową znalazł się Krystian Maruszczak. Drużyna Sokoła powróciła na pozycję wicelidera.

Udany występ w barwach Stali Kunów zaliczył Damian Pietrasik, którego drużyna wygrała 3-1 (2-0) ze Świtem Ćmielów. Pietrasik rozegrał całe spotkanie. Stal awansowała na 8. miejsce.