Strzelanina na remis

Wisła Sandomierz zremisowała 3-3 (2-2) w meczu 2. kolejki III ligi gr. IV z Podhalem Nowy Targ. Sandomierzanie w pierwszym w tym sezonie meczu u siebie prowadzili po golu z rzutu karnego Michała Mokrzyckiego. Premierowe trafienia w barwach Wisły zaliczyli Michał Kamiński i Wiktor Putin.

W całej historii starć pomiędzy Wisłą i Podhalem nie udało się zdobyć kompletu punktów przy Koseły. Piłkarze Dariusza Pietrasiaka zdominowali pierwsze dwadzieścia minut meczu.

W 13. minucie piłkę na lewej stronie otrzymał Wiktor Putin, który szybkim zwodem minął jednego z obrońców rywali, będąc w polu karnym został sfaulowany przez Daniela Barbusa. Arbiter natychmiast wskazał na punkt jedenastego metra. Rzut karny pewnym strzałem wykorzystał Michał Mokrzycki. Kilka chwil później Paweł Bażant strzelił z kilkudziesięciu metrów bardzo niecelnie.

W 20. minucie goście zdobyli bramkę. Na swojej połowie Marcin Przybylski ograł Dawida Koronę i niemal błyskawicznie, popisał się znakomitym prostopadłym podaniem za obrońców do Artura Pląskowskiego. Napastnik Podhala w sytuacji sam na sam płaskim strzałem pokonał Stanisława Wierzgacza.

Swoją okazję miał również Jakub Łata, jednak napastnik Wisły w zamieszaniu podbramkowym uderzył zbyt lekko.

W 36. minucie Wisła po raz pierwszy w tym spotkaniu przegrywała. Przeciwnik, podobnie jak przy pierwszym golu, wypracował sytuację bramkową po prostopadłym podaniu. Tym razem Dawid Dynarek podawał do Sebastiana Dziedzica. 25-letni piłkarz, przy asyście Mateusza Kolbusza i interweniującego Wierzgacza, zdołał umieścić futbolówkę w siatce, po strzale z ostrego kąta.

Wiślacy wyrównali minutę później. Michał Kamiński uprzedził próbującego wybić futbolówkę Dziedzica, po czym ładnym strzałem z powietrza nie dał szans na skuteczną obronę Mateuszowi Szukale.

Na trzy minuty przed końcem pierwszej części spotkania Putin wywalczył drugi rzut karny. Ukraiński zawodnik po ominięciu Michała Nawrota wbiegł w "szesnastkę", gdzie został powalony przez Błażeja Cyferta. Ponownie do wykonania rzutu karnego podszedł Mokrzycki, jednak tym razem zawiódł. Nauczony doświadczeniem z 13. minuty bramkarz Podhala tym razem wyczuł intencję, strzelającego w tym samym kierunku Mokrzyckiego i odbił piłkę.

W jednej z ostatnich akcji pierwszej połowy Przybylski minął na lewej stronie Koronę i mierzonym, ładnym strzałem trafił w poprzeczkę.

Druga część zawodów nie była tak emocjonująca, jak pierwsze 45 minut. Co prawda nie brakowało bramek, ale królowała też niedokładność.

W 48. minucie wiślacy ponownie prowadzili. Putin otrzymał prostopadłe podanie od Mokrzyckiego i ładnym strzałem z powietrza zaskoczył golkipera gości. W 60. minucie Damiana Nogaja zmienił Jarosław Piątkowski, który przez dłuższy okres zmagał się z kontuzją.

Mający chrapkę na kolejnego gola Putin, fatalnie zachował się przy kontrataku. Zamiast podawać do niepilnowanego Łaty, zdecydował się na strzał z szesnastu metrów, jednak zrobił to w dalekim od doskonałości stylu.

Putin miał swój udział także przy kolejnej akcji. Świetnie podał do Piątkowskiego, oddał piłkę Ukraińcowi, ten podał do Krystiana Sornata, któremu niewiele zabrakło do trafienia do siatki. Po drugiej stronie znowu w rywalizacji Przybylski-Korona lepszy był ten pierwszy. Podobnie jak przedtem, tak i tym razem trafił w poprzeczkę.

W 82. minucie widzowie mieli sposobność oglądać trzeci rzut karny w meczu, podyktowany po faulu Kolbusza na Jarosławiu Potońcu. Nawrot mocnym strzałem pokonał wiślackiego bramkarza.

Końcowe minuty przyniosły jeszcze okazję dla gospodarzy. Piątkowski prostopadłym podaniem posłał futbolówkę do Putina, jednak bardziej doświadczony Dynarek nie pozwolił pomocnikowi Wisły na oddanie strzału.

15 sierpnia 2018, 17:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-3 Podhale Nowy Targ
Michał Mokrzycki 13 (k), Michał Kamiński 37, Wiktor Putin 48 - Artur Pląskowski 20, Sebastian Dziedzic 36, Michał Nawrot 82 (k)

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 13. Dawid Korona, 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 23. Paweł Bażant (70, 20. Piotr Ferens) - 98. Jakub Łata (68, 24. Krystian Sornat), 99. Michał Kamiński (78, 9. Kacper Piechniak), 8. Michał Mokrzycki, 26. Wiktor Putin, 16. Damian Nogaj (60, 10. Jarosław Piątkowski) - 6. Piotr Poński (74, 5. Szymon Czerwiak).

Podhale: 1. Mateusz Szukała - 13. Daniel Barbus, 16. Błażej Cyfert, 23. Dawid Dynarek, 33. Peter Drobňák - 8. Michał Nawrot, 20. Wojciech Kobylarczyk, 9. Damian Mrówka (55, 99. Jarosław Potoniec), 14. Sebastian Dziedzic (62, 18. Marek Mizia), 10. Marcin Przybylski (84, 11. Eryk Borczyński) - 27. Artur Pląskowski.

żółte kartki: Sornat - Cyfert, Barbus, Drobňák.

sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).
widzów: 400.

W 42. minucie Michał Mokrzycki nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Szukała obronił).