Przegrani w Derbach

Wisła Sandomierz przegrała 0-3 (0-1) w wyjazdowym meczu derbowym z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w ramach 8. kolejki III ligi gr. IV.

W 25. minucie dobrą okazję miał Damian Juda, ale strzał z 18 metrów napastnika Wisły obronił Konrad Zacharski.

Cztery minuty później gospodarze zdobyli pierwszą bramkę, a konkretnie Mateusz Mąka. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W 52. minucie ponownie przed szansą stanął Juda, ale skierował futbolówkę obok bramki.

Chwilę później strzał z dystansu Andrija Nikanowycza złapał Zacharski. Niecałe dziesięć minut później bramkę w siatce umieścił Dominik Cheba.

W 68. minucie Michał Grunt przelobował Stanisława Wierzgacza, ale wiślaków uratował wybiciem z linii bramkowej Michał Mokrzycki.

W 77. minucie bramkarz Wisły bardzo dobrze interweniował przy uderzeniu piłkarza rywali.

Jeszcze przed rozpoczęciem doliczonego czasu gry z 16 metrów strzelał Mateusz Michalski, ale z dużymi problemami obronił Zacharski.

W ostatnich chwilach spotkania trzeciego gola dla KSZO 1929 strzelił Łukasz Jamróz.

15 września 2017, 20:00 - Ostrowiec Świętokrzyski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3-0 Wisła Sandomierz
Mateusz Mąka 29, Dominik Cheba 63, Łukasz Jamróz 90

Wisła: 12. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński (82, 7. Marcin Sudy), 4. Kacper Górski, 13. Dawid Korona (64, 30. Hubert Siepierski) - 10. Jarosław Piątkowski, 26. Michał Mokrzycki (86, 99. Kacper Piechniak), 8. Andrij Nikanowycz (78, 2. Kacper Siudak), 6. Damian Juda, 23. Maciej Jakóbczyk (75, 17. Arkadiusz Drapsa) - 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Sołtykiewicz, Jamróz, Mężyk - Mokrzycki, Nikanowycz, Ziółek.

sędziował: Michał Górka (Tarnów).