Pierwsza wygrana wiosną

Piłkarze Wisły Sandomierz wygrali po raz pierwszy w tej rundzie. Wiślacy pokonali 1-0 (1-0), w meczu wyjazdowym 23. kolejki III ligi gr. IV Orlęta Radzyń Podlaski. Jedynego gola zdobył w 6. minucie Patryk Róg.

Wiślacy znakomicie rozpoczęli wyjazdowe spotkanie z Orlętami Radzyń Podlaski. W 6. minucie Patryk Róg zdobył gola, wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem rywala.

Kolejne kilka minut gry toczyło się pod dyktando Wisły, ale w żadnej z nich nie udało się chociażby oddać strzału w stronę bramki.

Gospodarze usilnie starali się wyrównać. W 12. minucie Piotr Krawczyk dobrze uderzył z rzutu wolnego, piłkę odbił Stanisław Wierzgacz, mając asekurację w kolegach z defensywy.

W 20. minucie Kacper Piechniak nieznacznie chybił przy strzale. Dwadzieścia minut później zakotłowało się w polu karnym Wisły, na szczęście bez konsekwencji dla wyniku.

Początek drugiej połowy również należał do sandomierzan. W 48. minucie przed szansą strzelenia bramki stanął Róg, ale uderzył niedokładnie.

W 65. minucie Jakub Łata, który zmienił Piechniaka, znalazł się dogodnej okazji, ale z kilku metrów uderzył zbyt słabo. W odpowiedzi, groźnie strzelił Krawczyk, jednak futbolówka poszybowała nad poprzeczką.

Drużyna Orląt mocno przycisnęła w końcówce spotkania, jednak brakowało precyzji i szczęścia do zdobycia gola.

14 kwietnia 2018, 15:00 - Radzyń Podlaski
Orlęta Radzyń Podlaski 0-1 Wisła Sandomierz
Patryk Róg 6

Orlęta: 1. Krzysztof Stężała - 5. Bartosz Ciborowski, 17. Rafał Kiczuk, 18. Michał Panufnik (73, 4. Krystian Stolarczyk), 3. Patryk Szymala - 15. Karol Rycaj (64, 10. Karol Kalita), 8. Arkadiusz Kot, 19. Piotr Krawczyk, 7. Krystian Puton (90, 2. Adrian Zarzecki), , 9. Cezary Demianiuk - 21. Szymon Stanisławski.

Wisła: 12. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 24. Daniel Beszczyński (79, 20. Krzysztof Miroszka), 5. Patryk Wilk, 23. Paweł Bażant - 30. Piotr Ferens (73, 7. Marcin Sudy), 16. Michał Mokrzycki, 8. Andrij Nikanowycz (60, 4. Kacper Górski), 18. Kacper Piechniak (57, 98. Jakub Łata), 6. Damian Juda (90, 13. Dawid Korona) - 9. Patryk Róg.

żółte kartki: Wilk, Łata, Juda.

sędziował: Piotr Kozłowski (Lublin).

źródło: własne / fot.: NadWisla24.pl