Mecz sparingowy: Wisła Sandomierz 0-2 Stal Kraśnik

W ostatnim sparingu przed nowym sezonem Wisła Sandomierz przegrała na własnym stadionie 0-2 (0-1) z ligowym przeciwnikiem - Stalą Kraśnik.

Wisła pierwszą okazję miała w 20. minucie, kiedy to Michał Kamiński wywalczył futbolówkę w środku pola. Nowy pomocnik wiślaków w tempo podał do Piotra Pońskiego, jednak 20-letni napastnik trafił w słupek. Dziesięć minut później po drugiej stronie boiska znakomitą okazję miał Rafał Król, ale świetnie strzał nogami obronił Stanisław Wierzgacz.

Cztery minuty później Król znalazł sposób na gola. Napastnik Stali otrzymał piłkę na linii pola karnego po czym przebiegł, nieatakowany kilka metrów i trafił do siatki.

W ostatnich minutach pierwszej połowy dobre okazje do wyrównania mieli Wiktor Putin, Damian Nogaj i Jakub Łata, jednak strzały sandomierzan obronił Sebastian Ciołek.

W 60. minucie sędzia spotkania podyktował kontrowersyjny rzut karny dla Wisły. Kacper Piechniak w geście fair play, postanowił wykonać "jedenastkę" lekko podając do bramkarza. Cztery minuty potem zespół, byłego trenera Wisły - Jarosława Pacholarza zdobył drugą bramkę. Przemysława Janowskiego pokonał Król.

W 82. minucie bardzo dobrą sytuację miał jeden z wiślaków, ale z bliskiej odległości posłał futbolówkę nad poprzeczkę.

4 sierpnia 2018, 11:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-2 Stal Kraśnik
Rafał Król 34, 64

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz (46, 1. Przemysław Janowski) - 14. Daniel Chorab (63, 6. Jakub Trojanowski), 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz (63, 13. Dawid Korona), 23. Paweł Bażant - 11. Jakub Łata (63, 30. Kamil Puc; 75, 17. Wiktor Putin), 98. Michał Kamiński (63, 20. Jakub Siedlecki), 8. Michał Mokrzycki (46, 9. zawodnik testowany I), 17. Wiktor Putin (46, 10. Kacper Piechniak), 15. Damian Nogaj (63, 99. Krystian Sornat) - 26. Piotr Poński (46, 7. zawodnik testowany II).

Stal: (skład wyjściowy) Sebastian Ciołek (46 Alessandro Magini) - Damian Pietroń, Łukasz Mazurek, Jakub Gajewski, Anton Łucyk, Michał Wawryszczuk, Rafał Król, Marcin Świech, Adam Nowak, Michał Misiak, Arkadiusz Maj, Jakub Czelej. Grali także: Arkadiusz Adamczuk, Bartłomiej Gąska, Dawid Karczewski, Daniel Kędra, Filip Drozd, Ernest Skrzyński.

W 60. minucie Kacper Piechniak nie wykorzystał rzutu karnego (Alessandro Magini obronił).

W drużynie Stali zagrali byli piłkarze występujący w Wiśle - Filip Drozd, Michał Wawryszczuk i Damian Pietroń.

Wczoraj wiślacy wygrali w meczu kontrolnym 6-0 (4-0) z OKS Opatów.