Dziurawa defensywa

Wisła Sandomierz poległa 2-5 (0-2) w meczu wyjazdowym z niżej notowanym zespołem Wiślan Jaśkowice. Gole dla Wisły zdobyli Kacper Piechniak i Mateusz Danieluk.

W 21. minucie po ładnym prostopadłym podaniu Kamila Bętkowskiego piłkę w bramce umieścił Kacper Piechniak, jendak arbiter dopatrzył się pozycji spalonej. Bezbramkowy stan meczu utrzymał się do 29. minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z lewej strony Krzysztof Szewczyk skierował futbolówkę głową do bramki. Ten sam zawodnik drugi raz trafił do siatki siedem minut później. Po nieudanym rzucie wolnym i błędzie obrońcy Wisły pokonał Stanisława Wierzgacza mocnym strzałem z ostrego kąta. W 42. minucie Bętkowski mocnym strzałem zza pola karnego próbował zaskoczyć golkipera rywali, jednak ten ładną interwencją zażegnał niebezpieczeństwo.

W 55. minucie gospodarze ponownie cieszyli się ze zdobytego gola za sprawą Jakuba Ochmana. Zawodnik Wiślan po dośrodkowaniu, przy biernej postawie wiślaków, przyjął piłkę i szybkim uderzeniem z powietrza z okolicy jedenastego metra trafił do bramki. Po upływie trzech minut Kacper Piechniak zdobył gola wykorzystując centrę Jarosława Piątkowskiego. W 64. minucie trzy trafienia na koncie miał Szewczyk, który tym razem wykorzystał rzut karny, podyktowany za zagranie ręką Patryka Wilka. Na kwadrans przed końcem meczu składną akcję z prawej strony gospodarzy golem zakończył Bartosz Czarnecki. Wiślaków stać było tylko jeszcze na jedno trafienie. W 86. minucie Mateusz Danieluk po zagraniu Piechniaka strzałem głową zdobył gola.

Liczne błędy w obronie zdecydowały o porażce, która przybliża Wisłę do strefy spadkowej.

10 kwietnia 2019, 17:00 - Skawina
Wiślanie Jaśkowice 5-2 Wisła Sandomierz
Krzysztof Szewczyk 29, 36, 64 (k), Jakub Ochman 55, Bartosz Czarnecki 75 - Kacper Piechniak 58, Mateusz Danieluk 86

Wiślanie: 96. Sebastian Ropek - 30. Andriej Archipow, 20. Paweł Galos (60, 15. Aleksander Ślęczka), 8. Jakub Ochman, 7. Piotr Morawski - 16. Bartosz Czarnecki (82, 99. Marcin Kołton), 3. Dariusz Żaba, 10. Michał Morawski, 5. Mateusz Krasuski (76, 11. Maciej Wcisło), 17. Mateusz Lampart (72, 21. Konrad Kuliszewski) - 32. Krzysztof Szewczyk (76, 14. Rafał Domaradzki).

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 24. Krystian Sornat (46, 18. Mateusz Danieluk), 13. Patryk Wilk, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab (68, 7. Marcin Sudy) - 10. Jarosław Piątkowski, 99. Michał Kamiński, 26. Jakub Siedlecki (68, 6. Piotr Poński), 11. Kamil Bętkowski, 15. Damian Nogaj (76, 8. Krystian Pasternak) - 9. Kacper Piechniak.

żółte kartki: Archipow, Morawski - Bętkowski, Nogaj, Piątkowski, Wilk.

sędziował: Mateusz Warzocha (Głogów Małopolski).