Bez gola bez punktu

W meczu 24. kolejki III ligi gr. IV Wisła Sandomierz przegrała 0-2 (0-1) z sąsiadem z tabeli - Avią Świdnik.

Od początku spotkania w grze wiślaków było dużo nerwowości. Goście nie prezentowali lepszej postawy, jednak potrafili wykorzystać błędy defensywy sandomierzan.

W 8. minucie po rzucie rożnym głową uderzył jeden z piłkarzy przyjezdnych, ale na szczęście na linii bramkowej dobrze zareagował Maciej Ziółek, wybijając piłkę.

Dwie minuty później Avia zdobyła bramkę. Wojciech Białek strzałem głową skutecznie "zamknął" dośrodkowanie kolegi z zespołu.

Wiślacy pokazywali dużo walki, jednak wkradająca się niedokładność brała górę. W 20. minucie przed znakomitą okazją stanął Kacper Piechniak, który w sytuacji sam na sam minął golkipera przeciwnika, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem, dzięki czemu zdążyli wrócić obrońcy Avii. Ostatecznie 20-letni napastnik oddał strzał obok bramki.

W przerwie trener Grzegorz Wesołowski zastosował potrójną zmianę.

W 64. minucie Kacper Górski mocno uderzył głową po dośrodkowaniu Jarosława Piątkowskiego, ale piłkę za linię końcową wybił dobrze ustawiony bramkarz Avii.

W 74. minucie z dystansu strzelił Piechniak, ale jego zbyt lekki strzał obronił Piotr Piotrowski. Chwilę potem ponownie próbował Piechniak, lecz tym razem posłał piłkę minimalnie nad poprzeczkę.

W doliczonym czasie spotkania goście dobili Wisłę, strzelając drugiego gola. Kontratak Avii zakończył golem Damian Szpak.

21 kwietnia 2018, 16:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 0-2 Avia Świdnik
Wojciech Białek 10, Damian Szpak 90

Wisła: 32. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 5. Patryk Wilk, 24. Daniel Beszczyński, 23. Paweł Bażant - 10. Jarosław Piątkowski, 4. Kacper Górski (65, 30. Piotr Ferens), 7. Marcin Sudy (46, 16. Michał Mokrzycki), 8. Piotr Poński (46, 9. Patryk Róg), 98. Jakub Łata (46, 6. Damian Juda) - 18. Kacper Piechniak.

Avia: 1. Piotr Piotrowski - 27. Mateusz Lusiusz, 21. Konrad Kołodziej, 4. Kacper Drelich, 20. Karol Barański - 23. Adam Nowak (63, 6. Mateusz Wołos), 7. Sebastian Orzędowski, 15. Sebastian Głaz (89, 24. Łukasz Mazurek), 9. Krystian Mroczek, 11. Wojciech Białek (68, 28. Piotr Prędota) - 18. Damian Szpak.

żółte kartki: Górski - Drelich.

sędziował: Michał Gurgul (Kraków).