Zwycięskie derby opłacone krwią

Wisła Sandomierz zwycięsko 1-0 (0-0) wyszła z pełnych walki Derbów Powiśla przeciwko Czarnym Połaniec, rozegranych w ramach 24. kolejki IV ligi. Jedynego gola w meczu z rzutu karnego zdobył Damian Juda. Wiślacy pozostają na czele tabeli.

Pierwsza połowa w wykonaniu obu drużyn nie była porywająca. Żadna nie wypracowała sobie klarownych sytuacji. W 2. minucie ładnie głową uderzył Arkadiusz Drapsa, ale dobrze ustawiony był bramkarz gospodarzy.

W 18. minucie poważnego urazu nosa doznał skrzydłowy Wisły - Hubert Siepierski. Zawodnik został odtransportowany do szpitala.

Pierwszą lepszą okazję Czarni wypracowali sobie w 25. minucie, kiedy to głową strzelał Maciej Witek, jednak piłka minęła słupek bramki. Nieco ponad dziesięć minut później bardzo ładnie do strzału z powietrza "złożył się" Mateusz Michalski, ale nieznacznie chybił.

Po gwizdku rozpoczynającym drugą odsłonę spotkania niewiele się działo. Dopiero w ostatnim kwadransie gry było ciekawiej. W 74. minucie Michalski ruszył z piłką z lewej strony, mijając golkipera rywali uderzył na bramkę, ale sprzed linii bramkowej ręką piłkę odbił Maciej Witek. Arbiter bez wahania wskazał na rzut karny, a zawodnika ukarał czerwoną kartką. "Jedenastkę" pewnie wykorzystał Damian Juda.

Potem akcje obu ekip kończyły się głównie w środku pola.

15 kwietnia 2017, 11:00 - Połaniec
Czarni Połaniec 0-1 Wisła Sandomierz
Damian Juda 75 (k)

Czarni: 1. Marcin Reczek - 18. Łukasz Wypasek, 3. Mateusz Załucki, 5. Maciej Witek, 6. Michał Dyl - 7. Mikołaj Muniak, 4. Paweł Meszek, 16. Paweł Cecot (76, 8. Kacper Trela), 20. Damian Skiba, 9. Tomasz Wolan - 10. Piotr Kamiński.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab - 30. Hubert Siepierski (22, 98. Jakub Łata), 2. Andrij Nikanowycz, 7. Marcin Sudy (71, 15. Kamil Lewandowski), 6. Damian Juda (89, 8. Patryk Świrk) - 17. Arkadiusz Drapsa (71, 23. Paweł Bażant), 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Dyl, Cecot - Górski, Korona, Łata, Bażant, Lewandowski.
czerwona kartka: Maciej Witek (74. minuta, za zagranie ręką).

sędziował: Jakub Pieron (Kielce).