Zlani przez KSZO

Wisła Sandomierz przegrała 0-3 (0-2) z będącym w kryzysie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w spotkaniu 13. kolejki III ligi gr. IV.

Mecz rozgrywany był przy padającym deszczu. Liczne błędy w obronie zadecydowały o przegranej Wisły. Pierwszy z nich gospodarze wykorzystali w 4. minucie. Jakub Kapsa dokładnie podał do Mateusza Madeja, który ze stoickim spokojem wpakował piłkę do siatki. W 17. minucie źle wybitą futbolówkę przejął Patryk Cheba i płaskim strzałem pokonał Stanisława Wierzgacza. Wiślacy przeważali w środkowej strefie boiska, jednak nic poza tym z tego nie wynikało.

W drugiej połowie ostrowczan postraszył jedynie Jarosław Piątkowski, którego strzał obronił Konrad Zacharski. Defensywa Wisły spisywała się lepiej niż w pierwszej części, jednak nie zapobiegło to utracie kolejnej bramki. W 80. minucie dośrodkowanie Madeja uderzeniem głową wykorzystał Daniel Dybiec.

20 października 2018, 19:29 - Ostrowiec Świętokrzyski
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3-0 Wisła Sandomierz
Mateusz Madej 4, Patryk Cheba 17, Daniel Dybiec 80

KSZO: 1. Konrad Zacharski - 33. Patryk Cheba, 20. Radosław Kardas, 77. Daniel Dybiec, 7. Dominik Cheba - 27. Kamil Łokieć (61, 23. Kacper Ziółkowski), 17. Włodzimierz Puton (72, 6. Kamil Dziadowicz), 98. Mateusz Madej, 14. Fabian Burzyński (85, 4. Piotr Kutera), 30. Jakub Kapsa (12, 37. Kamil Bełczowski) - 11. Michał Grunt (82, 9. Bartłomiej Smuczyński).

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 13. Dawid Korona (79, 7. Marcin Sudy), 2. Jakub Konefał (46, 11. Szymon Czerwiak), 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab (64, 20. Piotr Ferens) - 10. Jarosław Piątkowski, 8. Jakub Siedlecki (46, 9. Kacper Piechniak), 99. Michał Kamiński, 26. Wiktor Putin, 15. Damian Nogaj - 6. Piotr Poński (60, 98. Jakub Łata).

żółte kartki: Grunt, Kradas, D.Cheba, Bełczowski, Puton, Ziółkowski - Łata.

sędziował: Tomasz Żołądek (Kielce).