Zapowiedź meczu: Wisła "zaleje" Suche Stawy?

W sobotę przed piłkarzami Wisły Sandomierz ponowny wyjazd do Krakowa na mecz z bardzo wymagającym przeciwnikiem - Hutnikiem Nowa Huta. Spotkanie odbędzie się o godz. 16:00 w Krakowie.

W środę wiślacy w Krakowie rozegrali zaległe spotkanie z Garbarnią. Podopieczni Tadeusza Krawca na spotkania z zespołem Hutnika byli zawsze podwójnie zmotywowani. Co miało swoje odzwierciedlenie w wynikach. Z czterech meczów Wisła wygrała trzy i jedno przegrała. We wszystkich meczach padło aż czternaście bramek, z czego Wisła zdobyła dziewięć. Co ciekawe Hutnik w ostatnim sezonie zajął 3. miejsce tuż przed Wisłą, z przewagą dwóch punktów. Przed sezonem Hutnik nie dokonywał wzmocnień znanymi zawodnikami. Większość to raczej młodzi piłkarze.

W obecnych rozgrywkach Hutnika charakteryzuje wyrównana, remisowa forma. Spośród pięciu spotkań zakończonych podziałem punktów, cztery kończyły się rezultatem 1-1. Ostatnie pięć meczów drużyna z Krakowa rozegrała z beniaminkami. Dwa wygrała - z Wolaną Wola Rzędzińska 3-2 i Partyzantem Radoszyce 4-0, jeden przegrała - z Koroną II Kielce 1-3 i dwa zremisowała po 1-1, z MKS Trzebinia/Siersza i Czarnymi Połaniec. Hutnik zajmuje 8. miejsce z 14 punktami na koncie.

Mecz z Hutnikiem odbędzie się w sobotę o godz. 16:00.