Wisła wyeliminowana przez Granat

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (1-1) z czwartoligowym Granatem Skarżysko-Kamienna w meczu 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu, i odpadła z dalszych rozgrywek. Wisła prowadziła od 23. minuty po golu Kamila Bętkowskiego z rzutu karnego.

Wiślacy w początkowej fazie pierwszej połowy zmuszeni byli do obrony, jednak z czasem zaczęli przejmować inicjatywę. W przeciągu niecałych dziesięciu minut podopieczni Dariusza Pietrasiaka wypracowali trzy bardzo dobre sytuacje na strzelenie gola, jednak próby Jarosława Piątkowskiego i Piotra Pońskiego zakończyły się niepowodzeniem. W 23. minucie sandomierzanie znaleźli sposób na pokonanie w bramce Przemysława Michalskiego. Krystian Sornat został sfaulowany w polu karnym, czego następstwem było podyktowanie przez arbitra z Kielc rzutu karnego. Szansy nie zmarnował Kamil Bętkowski. Cztery minuty później doszło do niemal kopii sytuacji, jednak tym razem w "szesnastce" wiślaków. Zawodnik gospodarzy Bartosz Styczyński również wykorzystał rzut karny.

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ większej zmianie. W 60. minucie znakomitą okazję zmarnował Kacper Piechniak, którego strzał z trzech metrów obronił Michalski. Na trzy minuty przed końcem Styczyński ponownie pokonał golkipera Wisły, tym razem dając zwycięstwo i awans do ćwierćfinału rozgrywek.

3 kwietnia 2019, 16:15 - Skarżysko-Kamienna
Granat Skarżysko-Kamienna 2-1 Wisła Sandomierz
Bartosz Styczyński 27 (k), 87 - Kamil Bętkowski 23 (k)

Granat: 30. Przemysław Michalski - 7. Damian Szyszka, 3. Bartosz Styczyński, 13. Daniel Dulak, 6. Norbert Drożdżał - 17. Łukasz Wojna, 9. Tomasz Bartosiak (89, 14. Damian Parszewski), 16. Ariel Spadło, 11. Kamil Uciński (82, 20. Maciej Głowaczewski) - 10. Krzysztof Rzeszowski, 8. Błażej Miller.

Wisła: 1. Przemysław Janowski - 5. Szymon Czerwiak (52, 7. Marcin Sudy), 13. Patryk Wilk, 4. Mateusz Kolbusz, 24. Krystian Sornat - 10. Jarosław Piątkowski, 99. Michał Kamiński, 30. Kacper Rop (80, 2. Jakub Siedlecki), 11. Kamil Bętkowski, 8. Krystian Pasternak (46, 9. Kacper Piechniak) - 6. Piotr Poński (60, 18. Mateusz Danieluk).

żółte kartki: Miller, Dulak, Drożdżał - Kolbusz.

sędziował: Paweł Wysocki (Kielce).