Wiosenna prezentacja piłkarzy Wisły

Po raz pierwszy w historii "wiślackich" prezentacji - dzisiejsza - odbyła się w Domu Katolickim. Udział wzięli wszyscy zawodnicy oraz trener Grzegorz Wesołowski.

Miejsca szczelnie wypełnili zaproszeni goście, kibice i fani, mieszkańcy Sandomierza oraz grupa kilkudziesięciu reprezentantów drużyn juniorskich Wisły.

Prowadzącym oraz trzymającym pieczę nad przebiegiem imprezy był ponownie Janusz Poński.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się Burmistrz Miasta Sandomierza Marek Bronkowski, Członkowie Rady Miasta - Agnieszka Frańczak-Szczepanek oraz Sylwester Łatka. Obecna była także poprzednia prezes Wisły - Anna Ziółek.

Krótkie przemówienie wygłosił obecny prezes Zarządu - Sebastian Wieczorek, który zwrócił uwagę na postawiony cel utrzymania zespołu w III lidze oraz o zmianach personalnych w kadrze.

Swoje "chwile sławy" mieli najmłodsi piłkarze Wisły, licznie prezentując się przed widownią. Kolejno na scenie pojawiły się drużyny:
Żaka młodszego (rocznik 2010-2011) - trener Artur Dziewulski,
Żaka starszego (rocznik 2009) - trener Wojciech Pierzchała,
Orlika młodszego (rocznik 2008-2009) - trener Dariusz Ogrodnik,
Orlika starszego (rocznik 2007) - trener Rafał Kodyra,
Orlika młodszego (rocznik 2008) - trener Rafał Kodyra,
Juniora młodszego (rocznik 2001-2003) - trener Maciej Jarosz.

Potem trener rezerw Wojciech Pierzchała kolejno witał wchodzących na scenę swoich podopiecznych.

Bramkarze: Szymon Chruściel, Rafał Skubida.
Obrońcy: Paweł Bęczkowski, Marek Macioszek, Michał Mazur, Piotr Pruś, Rafał Rosowicz.
Pomocnicy: Kamil Buganik, Jakub Gajek, Paweł Hammer, Rafał Jaśkiewicz, Damian Kata, Bartosz Kukiełka, Maciej Olas.
Napastnicy: Jakub Dziewiecki, Kamil Hamryszczak, Emil Strawczyński.

Krótka prezentacja multimedialna poprzedziła główny punkt programu - prezentację pierwszej drużyny. Pierwsi zaprezentowali się nowi zawodnicy, pozyskani zimą - Patryk Róg, Piotr Ferens, Piotr Poński, Krzysztof Miroszka, Karol Szustak, Jakub Trojanowski, Piotr Gospodarczyk.

Następnie wiślacy zaczęli wychodzić pojedynczo według pozycji - zaczynając od bramkarzy, po obrońców, pomocników i napastników.

Kadra Wisły na rundę wiosenną 2017/18:

Bramkarze: Patryk Drzymała, Piotr Gospodarczyk, Stanisław Wierzgacz.

Obrońcy: Paweł Bażant, Daniel Beszczyński, Daniel Chorab, Kacper Górski, Maciej Jakóbczyk, Dawid Korona, Krzysztof Miroszka, Patryk Wilk, Maciej Ziółek.

Pomocnicy: Piotr Ferens, Damian Juda, Jakub Łata, Michał Mokrzycki, Andrij Nikanowycz, Jarosław Piątkowski, Marcin Sudy, Karol Szustak.

Napastnicy: Kacper Piechniak, Piotr Poński, Patryk Róg.

Przybliżona została sylwetka szkoleniowca - Grzegorza Wesołowskiego, który w pozytywny sposób wypowiadał się o drużynie, celach i pracy.

Całość zamknęła wypowiedź Burmistrza Miasta Marka Bronkowskiego, wyrażającego poparcie dla trenera i Klubu.

Teraz pozostaje czekać na wznowienie rozgrywek i wielką dawkę piłkarskich emocji.