Weekend wypożyczonych

W minionym tygodniu drużyny występujące w III i IV lidze rozegrały po dwie kolejki. Wyniki weekendu przedłużyły niechlubną serię meczów bez zwycięstwa.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski nadal jest niepokonany na własnym stadionie w rundzie wiosennej. W środowej kolejce ostrowczanie wygrali 3-2 (0-2) broniące się przed spadkiem Podlasie Biała Podlaska. Natomiast w weekend ulegli 0-2 (0-1) Wiśle Puławy. Damian Pietrasik w obu spotkaniach rozegrał pełne 90 minut. Pozycja w tabeli KSZO 1929 pozostaje niezmienna - 7. miejsce.

Również piłkarze Alitu Ożarów mieli w planach rozegranie dwóch kolejek, jednak spotkanie ze środy zostało przełożone. Z kolei w weekend Alit przegrał 0-1 (0-0) z niżej notowaną Łysicą Bodzentyn. Jakub Trojanowski wszedł w 60. minucie spotkania. Ożarowianie spadli na 11. lokatę.

Klimontowianka Klimontów zaprzepaściła szansę na zdobycie punktów z drużynami z nieco wyższych miejsc. Klimontowianie najpierw przegrali 0-1 (0-1) z ŁKS-em Łagów, a potem ulegli 1-4 (0-2) Unii Sędziszów. W obu spotkaniach zagrał Arkadiusz Kosno, który zaliczył asystę. Natomiast Piotr Ferens w meczu z ŁKS-em opuścił boisko na kwadrans przed końcem. Klimontowianka na dziesięć kolejek przed końcem rozgrywek jest na ostatnim miejscu w tabeli.

Stal Gorzyce zanotowała dotychczas najwyższą porażkę w rundzie wiosennej, przegrywając 1-4 (1-2) z KS Wiązownica. Patryk Tur z powodu pauzy za żółte kartki znalazł się poza kadrą meczową. Stalowcy osunęli się na przedostatnią lokatę.

Bez wiosennego zwycięstwa pozostają piłkarze LZS-u Samborzec, którzy tym razem musieli uznać wyższość OKS-u Opatów 0-1 (0-0). Jakub Łata rozegrał całe spotkanie. LZS jest tuż przed zamykającą tabelę Nidzianką Bieliny.

Polonia Gdańsk remisując 1-1 (0-0) z GKS Sierakowice zdobyła pierwszy ligowy punkt w tym roku. Karol Szustak wszedł na ostatnie 35 minut meczu. Polonia zajmuje ostatnie miejsce.

Występy wypożyczonych piłkarzy Wisły:

III liga
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3-2 Podlasie Biała Podlaska
Damian Pietrasik - cały mecz.

Wisła Puławy 2-0 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Damian Pietrasik - cały mecz.

IV liga
Łysica Bodzentyn 1-0 Alit Ożarów
Jakub Trojanowski - 30 minut.

Klimontowianka Klimontów 0-1 ŁKS Łagów
Piotr Ferens - 75 minut.
Arkadiusz Kosno - cały mecz.

Unia Sędziszów 4-1 Klimontowianka Klimontów
Piotr Ferens - poza kadrą meczową.
Arkadiusz Kosno - cały mecz, asysta.

KS Wiązownica 4-1 Stal Gorzyce
Patryk Tur - poza kadrą meczową z powodu pauzy za żółte kartki.

Klasa okręgowa
LZS Samborzec 0-1 OKS Opatów
Bartosz Szymański - poza kadrą meczową.
Jakub Łata - cały mecz.

GKS Sierakowice 1-1 Polonia Gdańsk
Karol Szustak - 35 minut.