Weekend wypożyczonych

Podobnie jak przed tygodniem, tak i tym razem Patryk Tur zdobył gola z rzutu karnego dla Stali Gorzyce. Natomiast Piotr Ferens asystował przy jedynej bramce Klimontowianki Klimontów w przegranym meczu z Wierną Małogoszcz. Wszystkie drużyny mające w składach wypożyczonych piłkarzy Wisły Sandomierz przegrały swoje spotkania.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski pozostaje bez wyjazdowego zwycięstwa wiosną. Piłkarze Marcina Wróbla ulegli 1-2 (0-0) walczącemu o pozostanie w lidze Spartakusowi Daleszyce. Damian Pietrasik całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. KSZO nadal jest na 7. miejscu w tabeli.

Alit Ożarów przewidywalnie przegrał 0-2 (0-1) z liderującymi rezerwami Korony Kielce. Jakub Trojanowski rozpoczął mecz w wyjściowym składzie, jednak w 75. minucie został zmieniony. Alit pozostał na 8. miejscu.

Klimontowianka Klimontów była bliska sprawienia niespodzianki, prowadząc z wyżej notowaną Wierną Małogoszcz. Ostatecznie rywale zdobyli dwa gole dającej zwycięstwo. Przy trafieniu dla Klimontowianki asystował Piotr Ferens. Ferens i Arkadiusz Kosno rozegrali całe spotkanie. Klimontowianka nadal zamzka stawkę.

Stal Gorzyce drugi raz z rzędu przegrała na własnym boisku 2-3. Tym razem pogromcą był Orzeł Przeworsk. Patryk Tur, który rozegrał cały mecz, zapisał się na listę strzelców po wykorzystaniu "jedenastki". Stalowcy spadli o jedną lokatę, na 16. miejsce.

LZS Samborzec przegrał 0-3 (0-1) z drużyną z podium - GKS Rudki. Jakub Łata przebywał na boisku przez pełne 90 minut. LZS pozostaje na przedostatnim miejscu.

Piłkarze Polonii Gdańsk gościli u siebie wicelidera - Cartusię Kartuzy. Drużyna przyjezdnych okazała się lepsza, wygrywając 2-1 (0-0). Karol Szustak cały mecz obserwował z ławki rezerwowych. Poloniści są na końcu tabeli.