Weekend wypożyczonych

Patryk Tur zdobył bramkę dla Stali Gorzyce w meczu przeciwko KS Wiązownica. Drużyny z III i IV ligi rozegrały dwie kolejki w minionym tygodniu. W sumie zagrało czterech piłkarzy wypożyczonych z Wisły.

Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrali obydwa mecze, wygrywając 1-0 (0-0) ze Spartakusem Daleszyce i 3-0 (0-0) z Podlasiem Biała Podlaska. Damian Pietrasik oglądał poczynania kolegów z ławki rezerwowych. KSZO 1929 awansował na 4. miejsce.

Alit Ożarów rozegrał mecze na wyjazdach, i oba przegrał - 0-2 (0-0) z Koroną II Kielce, 1-3 (0-2) z Kamienną Brody. Arkadiusz Kosno rozegrał pełne 90 minut w obu spotkaniach. Porażki "zrzuciły" ożarowian na 5. miejsce.

Stal Gorzyce zagrała w "kratkę". W wyjazdowym meczu Stal przegrała 0-3 (0-2) z Orłem Przeworsk. Natomiast u siebie wygrała 2-1 (2-1) z KS Wiązownica. Patryk Tur rozegrał cały mecz z Orłem, a z KS Wiązownica strzelił gola rozgrywając 85 minut. Z kolei Karol Szustak podczas zawodów z Orłem opuścił boisko w 80. minucie, a w rywalizacji z KS wszedł na ostatnie 13 minut. Pierwsze zwycięstwo w sezonie dało Stali awans na 16. lokatę.

LZS Samborzec wysoko przegrał w Opatowie z OKS 0-5 (0-5). Do składu po pauzie za czerwoną kartkę powrócił Bartosz Szymański, rozegrał całe spotkanie. Zespół z Samborca spadł na 14. miejsce.

Występy wypożyczonych piłkarzy Wisły:

III liga
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1-0 Spartakus Daleszyce
Damian Pietrasik - cały mecz na ławce rezerwowych.

Podlasie Biała Podlaska 0-3 KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski
Damian Pietrasik - cały mecz na ławce rezerwowych.

IV liga
Korona II Kielce 2-0 Alit Ożarów
Arkadiusz Kosno - cały mecz.

Kamienna Brody 3-1 Alit Ożarów
Arkadiusz Kosno - cały mecz, żółta kartka.

Orzeł Przeworsk 3-0 Stal Gorzyce
Karol Szustak - 80 minut.
Patryk Tur - cały mecz.

Stal Gorzyce 2-1 KS Wiązownica
Karol Szustak - 13 minut.
Patryk Tur - 85 minut, gol.

Klasa okręgowa
OKS Opatów 5-0 LZS Samborzec
Bartosz Szymański - cały mecz.

źródło: własne