Weekend wypożyczonych

Podobnie jak przed tygodniem, tak i tym razem, zawiodły drużyny wiślaków z IV ligi. Sokół Sokolniki bije kolejne rekordy zwycięstw.

Tydzień temu Alit Ożarów przegrał 0-2 na wyjeździe. W miniony weekend wynik był taki sam, z tą różnicą, że miało to miejsce w Ożarowie. Katem okazał się "pukający" do pierwszej piątki Hetman Włoszczowa. Całe spotkanie rozegrał jedynie Arkadiusz Kosno. Pozostali - Jakub Kwiecień i Karol Szustak - przebywali na murawie kolejno 26 i 44 minuty. Ożarowianie utrzymali 10. lokatę.

W Krakowie natomiast rozegrał się dramat Beskidu Andrychów, gdzie mierzył się z Hutnikiem. W 29. minucie bramkarz andrychowian został wykluczony z gry, po zagraniu ręką poza polem karnym. Przez brak kontuzjowanego, rezerwowego golkipera, między słupkami stanął pomocnik - Grzegorz Talaga. Szybko wpadały kolejne gole, a ostatecznie mecz zakończył się wygraną Hutnika 5-0 (3-0). Maciej Stróżak rozegrał 83 minuty. Beskid pozostał na 12. miejscu.

Niekwestionowany lider stalowowolskiej okręgówki - Sokół Sokolniki - powiększył przewagę nad rywalami. Sokół pobił swój własny rekord wygranej w tym sezonie, pokonując trzynastą w tabeli Unię Skowierzyn 9-1 (5-0). Rywale od 16. minuty grali w osłabieniu. W bramce Sokoła pełne 90 minut rozegrał Mateusz Strąk.