Trzy zwycięskie ciosy Wisły

Wisła Sandomierz pewnie wygrała 3-0 (2-0) u siebie z Sołą Oświęcim w meczu w ramach 12. kolejki III ligi gr. IV. Prowadzenie wiślakom dało premierowe trafienie Jakuba Siedleckiego. Przed przerwą podwyższył Kacper Piechniak. W drugiej połowie wynik sprytnym strzałem ustalił Damian Nogaj. W drużynie Wisły ligowe debiuty zaliczyli Jakub Trojanowski i Kamil Puc.

Do Sandomierza zawitał ostatni zespół ligi - Soła Oświęcim. Był to również trenerski debiut Łukasza Surmy. W spotkaniu dominowała walka w środkowej strefie boiska. Wisła swoją okazję miała w 6. minucie, kiedy po dośrodkowaniu Damiana Nogaja Wiktor Putin dobrze uderzył głową, ale piłkę zdołał złapać Kacper Mioduszewski. Przez kolejne kilkanaście minut dominowały liczne podania i straty. W 24. minucie Jakub Siedlecki zdobył pierwszą w meczu i swoją debiutancką bramkę dla Wisły. Po dośrodkowaniu Nogaja z rzutu rożnego Siedlecki strzałem z powietrza dał prowadzenie. Kolejny strzał wiślaków w światło bramki okazał się strzałem do siatki. Putin wydarł rywalom futbolówkę i rozegrał akcję razem z Nogajem i Kacprem Piechniakiem. Ten ostatni mocnym strzałem w pod poprzeczkę pokonał bramkarza Soły.

Drugą połowę obiecująco rozpoczęli goście. W 55. minucie Eryk Ceglarz minimalnie strzelił obok słupka. Odpowiedź Wisły była miażdżąca. W 58. minucie Nogaj przeciął podanie defensorów Soły. Przy asyście obrońcy z ostrego kąta trafił do bramki po technicznym uderzeniu. Przez kolejne minuty mocniej przycisnęli podopieczni Surmy. Jednak kilka rzutów rożnych i strzał z dystansu nie dały efektu bramkowego. W 89. minucie swoją szansę miał aktywny Putin, ale piłkę po jego uderzeniu odbił golkiper. W doliczonym czasie meczu Michał Kamiński znakomicie podał do Putina, jednak tym razem 23-letni Ukrainiec nieznacznie chybił.

14 października 2018, 15:00 - Sandomierz (Miejski Stadion Sportowy)
Wisła Sandomierz 3-0 Soła Oświęcim
Jakub Siedlecki 24, Kacper Piechniak 40, Damian Nogaj 58

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 5. Szymon Czerwiak (71, 11. Jakub Trojanowski), 2. Jakub Konefał, 4. Mateusz Kolbusz, 14. Daniel Chorab - 20. Piotr Ferens (82, 30. Kamil Puc), 17. Jakub Siedlecki (77, 7. Marcin Sudy), 99. Michał Kamiński, 26. Wiktor Putin, 15. Damian Nogaj (68, 98. Jakub Łata) - 9. Kacper Piechniak (60, 6. Piotr Poński).

Soła: 96. Kacper Mioduszewski - 26. Sebastian Kowalczyk, 23. Marcin Szymczak, 15. Michał Rutkowski, 16. Mateusz Duda (60, 4. Michał Płonka) - 24. Eryk Ceglarz (79, 5. Jakub Pilch), 27. Kamil Kuczak (64, 21. Dominik Gaudyn), 8. Patryk Skrzypniak, 17. Paweł Rogala (90, 11. Maciej Skiba), 9. Adrian Wójcik - 10. Mateusz Stankiewicz (46, 19. Mateusz Szela).

żółte kartki: Putin, Kamiński.

sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin).