Sudy i Michalski powołani na mecz Regions' Cup

Marcin Sudy i Mateusz Michalski otrzymali powołania na mecz półfinałowy kadry województwa Świętokrzyskiego ZPN z drużyną Podkarpackiego ZPN w ramach rozgrywek makroregionu Regions' Cup.

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia o godz. 17:00 w Kolbuszowej. Rewanż zaplanowany jest na 10 maja. Trenerem drużyny jest Dariusz Pietrasiak.

W drugiej parze półfinałowej zmierzą się ze sobą Małopolski ZPN i Lubelski ZPN. Zwycięzcy obu par zagrają w meczu finałowym o udział w eliminacjach krajowych. Finał makroregionu planowany jest na 24 maja (lub 31 maja) i 7 czerwca. Krajowy finał z udziałem zwycięzców czterech makroregionów odbędzie się 26-30 czerwca. Z kolei eliminacje międzynarodowe jesienią 2018.

Lista powołanych zawodników:
Konrad Żytniewski, Michał Kamiński (obaj Alit Ożarów), Kamil Wochniak, Piotr Jedlikowski (obaj Kamienna Brody), Marcin Sudy, Mateusz Michalski (obaj Wisła Sandomierz), Bartosz Gębura, Piotr Ostrowski (obaj Spartakus Daleszyce), Damian Senderowski (Star Starachowice), Przemysław Rzepa (Pogoń 1945 Staszów), Szczepan Krzeszowski (Wierna Małogoszcz), Dominik Szymkiewicz (Neptun Końskie), Przemysław Michalski (Granat Skarżysko-Kamienna), Mateusz Mianowany, Kamil Sołtykiewicz, Paweł Czajkowski, Damian Mężyk, Kamil Bełczowski (wszyscy KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski).

Rozgrywki Regions' Cup to mistrzostwa amatorów w piłce nożnej, rozgrywane w dwuletnim cyklu. Mogą w nich brać udział zawodnicy w wieku 18-40 lat, którzy nigdy nie mieli zawodowego kontraktu podpisanego z klubem z najwyższych trzech klas rozgrywkowych oraz nie brali udziału w mistrzostwach UEFA (z wyłączeniem Regions' Cup i rozgrywek młodzieżowych). Ponadto zawodnicy muszą być zarejestrowani w klubach w swoim regionalnym ZPN nieprzerwanie przez ostatnie dwa lata.

źródło: własne / ŚZPN