Rozjechani we Włoszczowie

Wisła Sandomierz przegrała 1-2 (0-1) w wyjazdowym meczu 20. kolejki IV ligi z Hetmanem Włoszczowa. Swojego premierowego gola w barwach Wisły strzelił Arkadiusz Drapsa. Porażka z Hetmanem przerwała znakomitą passę  wiślaków - siedemnastu spotkań bez porażki.

Znane w świecie piłkarskim powiedzenie "statystyki nie grają" znalazło niestety odzwierciedlenie w meczu Hetman - Wisła. Mimo przewagi sandomierzan m.in. w posiadaniu piłki, to gospodarze cieszyli się z kompletu punktów.

W 10. minucie Mateusz Michalski, po dośrodkowaniu przez Jarosława Piątkowskiego, minimalnie posłał piłkę obok bramki. Chwilę później zatrzęsła się bramka wiślaków, kiedy to w poprzeczkę trafił Krzysztof Rajczykowski. Choć niecałe pięć minut potem Patryk Drzymała świetnie zachował się, broniąc uderzenie Rajczykowskiego, to w 23. minucie nie zdołał skutecznie interweniować przy strzale Rafała Wrońskiego z 25 metrów.

Podopieczni Jarosława Pacholarza zdenerwowani utratą gola, chcieli szybko wyrównać. W 30. minucie dwukrotnie swoją drużynę ratował defensor - Mateusz Małek.

W drugiej połowie Wisła jeszcze bardziej "podkręciła" obroty. W 47. minucie dobrze wykonany rzut wolny Piątkowskiego, zatrzymał Marcin Wroński. Następnie w bramce robił, co mógł Damian Dyras. Przy jednej z okazji gospodarzy przed stratą bramki uratował słupek.

Piłkarze Hetmana postawili na kontrataki. Jeden z nich przyniósł spodziewany rezultat. W 76. minucie Rajczykowski trafił do bramki Wisły, podwyższając wynik na 2-0.

Trzy minuty później wiślacy, a konkretnie Arkadiusz Drapsa - w zamieszaniu podbramkowym zdobył gola kontaktowego. Niestety tego dnia szczęście było po stronie rywali. Na szczęście swoje spotkanie przegrał najgroźniejszy predentent do awansu - Korona II Kielce (przegrana 1-3 z Łysicą Bodzentyn) - dzięki czemu czołówka tabeli pozostała bez zmian.

19 marca 2017, 15:00 - Włoszczowa
Hetman Włoszczowa 2-1 Wisła Sandomierz
Rafał Wroński 23, Krzysztof Rajczykowski 76 - Arkadiusz Drapsa 79

Hetman: 33. Damian Dyras - 10. Mateusz Małek (71, 14. Marcin Jarmuda), 2. Marcin Wroński, 8. Łukasz Chuptyś, 16. Marcin Michałek - 3. Paweł Cegieła, 7. Łukasz Orzeł, 5. Kacper Rajek, 9. Sebastian Walasek (82, 18. Łukasz  Piotrowski) - 11. Rafał Wroński, 17. Krzysztof Rajczykowski.

Wisła: 1. Patryk Drzymała - 11. Maciej Ziółek (88, 23. Paweł Bażant), 24. Daniel Beszczyński, 13. Dawid Korona, 14. Daniel Chorab (88, 7. Marcin Sudy), - 10. Jarosław Piątkowski, 2. Andrij Nikanowycz, 15. Kamil Lewandowski (79, 8. Patryk Świrk), 30. Hubert Siepierski (68, 17. Arkadiusz Drapsa), 6. Damian Juda - 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Siepierski, Piątkowski.

sędziował: Krzysztof Piekarski (Kielce).