Remis z Jutrzenką

Wisła Sandomierz zremisowała 3-3 (2-3) z Jutrzenką Giebułtów w spotkaniu 19. kolejki  III ligi, gr. IV. Autorami goli wiślaków byli - Marcin Sudy, Krzysztof Zawiślak i Kamil Bełczowski. Mimo wielu okazji piłkarze Rafała Wójcika nie zdołali wygrać meczu rozgrywanego na sztucznej nawierzchni.

Mimo dużej różnicy miejsc w tabeli pomiędzy Wisłą i Jutrzenką to sklasyfikowani niżej gospodarze odważniej rozpoczęli spotkanie. W 6. minucie Jutrzenka objęła prowadzenie. W środku pola Kamil Bełczowski został uprzedzony przez Łukasza Kowalskiego, który natychmiast podał do Dominika Zawadzkiego. Zawodnik gospodarzy bez namysłu obrócił się z piłką i huknął w stronę bramki, futbolówka skozłowała przed wiślackim bramkarzem, i po odbiciu od słupka wpadła do siatki. Wisła wyrównała dziesięć minut później. Po zagraniu Miłosza Matuszewskiego Mateusz Kuśmierczyk uderzył z linii pola karnego, piłka po odbiciu się od obrońców rywali trafiła na piąty metr do Marcina Sudego, który bez skrupułów trafił do bramki. Potem w dogodnej sytuacji Krzysztof Zawiślak nieznacznie chybił. W 25. minucie gospodarze ponownie prowadzili. Matuszewski stracił piłkę na rzecz Macieja Balawendera. Napastnik rywali odegrał do Zawadzkiego, który ładnym strzałem z dystansu pokonał Adama Polita. Wiślacy ponownie próbowali szybko odrobić straty. Dwie bardzo dobre okazje miał Bełczowski, jednak przy pierwszej posłał piłkę nad poprzeczką, a przy drugiej szczęśliwie interweniował Tomasz Guguła. W 36. minucie gospodarze strzelili trzeciego gola. Piłkę po zagraniu Zawadzkiego z rzutu wolnego głową odbił Matuszewski. Niestety piłka trafiła pod nogi Balawendera, który ładnym strzałem od poprzeczki skarcił wiślaków. Podopieczni Rafała Wójcika zdołali zdobyć gola kontaktowego jeszcze przed przerwą. Bełczowski przy linii bocznej odegrał do Zawiślaka, który ruszył w pole karne, gdzie został powalony przez Dawida Serafina. Pewnym wykonawcą "jedenastki" okazał się sam poszkodowany.

W drugiej części spotkania pierwsi dogodną okazję do gola mieli piłkarze Jutrzenki, jednak kontratak został zakończony słabym strzałem Balawendera. Zawiślak w starciu z Kowalskim był bliski wywalczenia drugiego rzutu karnego, jednak arbiter meczu był innego zdania. Po zagraniu Karola Pietrzyka wzdłuż linii końcowej bliski strzelenia gola samobójczego był Adrian Kajpust, lecz z interwencją zdążył Polit. W odpowiedzi Kuśmierczyk dobrze uderzył z kilkunastu metrów, ale czujny był golkiper Jutrzenki. W 55. minucie wiślakom należał się rzut karny po nadepnięciu Kowalskiego na piętę Fryderyka Stasiaka. Niestety ponownie arbiter pozostawał niewzruszony na protesty. Z obu stron groźne były dośrodkowania. Po stałym fragmencie gry okazję miał m.in. Zawiślak, ale po jego uderzeniu głową pewnie piłkę złapał Guguła. Na kwadrans przed końcem meczu Bełczowski doprowadził do wyrównania. Skrzydłowy Wisły po dalekim podaniu Stasiaka, przy asyście Kowalskiego, zdołał przelobować bramkarza przeciwnika. Podrażnieni rywale dogodną akcję wypracowali sobie kilka minut później. Pietrzyk przejął piłkę na własnej połowie, zagrał do Balawendera, ten odegrał do Bartosza Kozieła, jednak Polit ofiarną interwencją odbił piłkę, do której dopadł jeszcze Karol Wątroba, jednak trafił w boczną siatkę. Do końca spotkania lepsze okazje mieli sandomierzanie. Niestety strzały Kajpusta i Zawiślaka skutecznie bronione były przez Gugułę. W ostatniej akcji meczu bohaterem mógł zostać Jakub Mażysz. Niestety mocny strzał wprowadzonego w 75. minucie napastnika instynktownie obronił bramkarz Jutrzenki.

11 listopada 2020, 11:00 - Kraków
Jutrzenka Giebułtów 3-3 Wisła Sandomierz
Dominik Zawadzki 6, 25, Maciej Balawender 36 - Marcin Sudy 16, Krzysztof Zawiślak 45 (k), Kamil Bełczowski 75

Jutrzenka: 12. Tomasz Guguła - 19. Dawid Serafin, 15. Łukasz Kowalski, 2. Krzysztof Michalec, 23. Dawid Litewka - 14. Karol Pietrzyk, 10. Mateusz Majcherczyk, 77. Maciej Kozicki (58, 4. Grzegorz Bizoń), 11. Dominik Zawadzki (75, 16. Bartosz Kozieł), 6. Grzegorz Silczuk (78, 26. Karol Wątroba) - 13. Maciej Balawender.

Wisła: 12. Adam Polit - 3. Adrian Kajpust, 4. Tomasz Wojcinowicz, 2. Fryderyk Stasiak, 18. Mateusz Kuśmierczyk (75, 99. Jakub Mażysz) - 17. Krzysztof Zawiślak, 6. Marcel Tyl, 8. Jakub Siedlecki, 7. Marcin Sudy, 11. Kamil Bełczowski - 5. Miłosz Matuszewski (46, 26. Bartosz Klockowski).

żółte kartki: Wojcinowicz, Stasiak, Zawiślak.

sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).