Puchar jest nasz!

Wisła Sandomierz zdobyła Puchar Polski na szczeblu okręgu, zwyciężając 3-1 (3-0) Łysicę Bodzentyn. Bramki dla Wisły strzelili - Bartosz Szepeta, Jarosław Pacholarz i Mateusz Podstolak.

Wisła rozpoczęła mecz dobrym strzałem z 3. minuty Kamila Hula, jednak futbolówkę poza boisko wybił golkiper rywali. Pięć minut później Dariusz Anduła przelobował Stanisława Wierzgacza, ale sytuację wybiciem z linii bramkowej uratował Krystian Pydych. W 12. minucie Rafał Mikulec został sfaulowany w polu karnym przez Radosława Kardasa a "jedenastkę" podyktował arbiter Marcin Bąk. Jej pewnym wykonawcą został Bartosz Szepeta. Potem dwukrotnie dobre okazje mieli piłkarze Łysicy. Najpierw uderzenie Anduły obronił Wierzgacz, a chwilę później strzały Krystiana Płusy zablokowali defensorzy sandomierzan. W 23. minucie Jarosław Piątkowski zagrał piłkę wzdłuż linii końcowej do Kamila Hula, który dobrze uderzył, ale minimalnie obok bramki. W 27. minucie ponownie próbował Hul, jednak tym razem wysoko nad poprzeczką. W 32. minucie w sytuacji sam na sam z Mirosławem Kalistą Wierzgacz, przy dużym udziale szczęścia, uratował swój zespół przed utratą gola. W 41. minucie Piątkowski poprowadził akcję prawą stroną boiska i podał do Macieja Ziółka, który z kolei zacentrował w pole karne, gdzie Tomasza Dymanowskiego pokonał Jarosław Pacholarz, zamykający akcję. Cztery minuty później Bartłomiej Gołasa zacentrował z rzutu rożnego a piłkę do siatki głową skierował Mateusz Podstolak.

Druga połowa należała do zawodników z Bodzentyna. W 50. minucie groźnie strzelił Damian Chrzanowski, ale na posterunku był Wierzgacz. W odpowiedzi Dymanowski dobrze zachował się przy strzale z dystansu Pacholarza. W 60. minucie Anduła przymierzył z rzutu wolnego, jednak minimalnie chybił. W 73. minucie Pydych nieprzepisowo zatrzymał Andułę i tym razem sędzia podyktował rzut karny na korzyść Łysicy. Okazję wykorzystał Kalista, dając honorowe trafienie dla swoich kolegów. Na sześć minut przed końcem meczu ładnie uderzył Kalista, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki. W 86. minucie piłka po strzale Jakuba Kwietnia musnęła słupek bramki.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski wiślacy zagrają czternastą drużyną I ligi - Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie odbędzie się 18 lub 19 lipca w Sandomierzu. Natomiast zwycięzca zagra w I rundzie ze Stomilem Olsztyn.

Sandomierski klub za zdobycie pucharu otrzymał także nagrody finansowe - 6.000zł ze Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej i 30.000zł z PZPN.

24 czerwca 2015, 17:30 - Pińczów
Łysica Bodzentyn 1-3 Wisła Sandomierz
Mirosław Kalista 73 (k) - Bartosz Szepeta 12 (k), Jarosław Pacholarz 41, Mateusz Podstolak 45

Łysica: 33. Tomasz Dymanowski - 16. Krystian Płusa, 18. Łukasz Szymoniak, 20. Radosław Kardas, 14. Norbert Kula - 10. Mirosław Kalista, 13. Piotr Pawłowski, 19. Piotr Maniara (76, 9. Patryk Kalista), 6. Szymon Michta (89, 15. Piotr Fortuna), 7. Dominik Chrzanowski (72, 99. Kamil Garbacz) - 21. Dariusz Anduła.

Wisła: 1. Stanisław Wierzgacz - 11. Maciej Ziółek, 6. Krystian Pydych, 89. Bartłomiej Gołasa, 14. Daniel Chorab - 10. Jarosław Piątkowski, 13. Mateusz Podstolak, 18. Bartosz Szepeta (90, 16. Michał Wawryszczuk), 7. Kamil Hul (85, 19. Kacper Rak), 4. Rafał Mikulec - 9. Jarosław Pacholarz (75, 23. Jakub Kwiecień).

żółte kartki: Maniara.

sędziował: Marcin Bąk (Kielce).