Przy Szczepaniaka bez baniaka

Wisła Sandomierz bezbramkowo zremisowała w meczu 13. kolejki IV ligi z zespołem rezerw Korony Kielce, który swoje mecze rozgrywa na obiekcie przy ul. Szczepaniaka.

Po ostatnich dziesięciu wygranych z rzędu, to wiślacy jechali do Kielc w roli faworyta. Przed meczem drużyna Korony była osiem punktów za sandomierzanami.

Spotkanie stało na wyrównanym poziomie. Jednak bezbramkowy wynik nie puentuje wydarzeń na boisku. Z obu stron nie brakowało okazji do strzelenia goli, jednak ani Patryk Drzymała ani "wypożyczony" z ekstraklasowej drużyny (pięć meczów) Michal Peškovič, nie dali się pokonać.

Na początku spotkania gospodarze mogli objąć prowadzenie, kiedy to z piłką minął się sandomierski bramkarz, jednak do siatki nie potrafił trafić Piotr Rogala. Drzymała zrehabilitował się kilka minut później, broniąc mocny strzał z dystansu Michała Mokrzyckiego.

W 31. minucie dobrą sytuację miał Kacper Górski, ale Peškovič pewnie złapał futbolówkę.

W drugiej części meczu ponownie dobrze zachował się Drzymała, ratując swoją drużynę przed utratą gola, po uderzeniu Jakuba Kotarzewskiego.

Po stronie Wisły okazje mieli m.in. Mateusz Michalski i Maciej Stróżak, ale żaden z nich nie miał recepty na pokonanie w bramce Słowaka.

15 października 2016, 11:00 - Kielce
Korona II Kielce 0-0 Wisła Sandomierz

Korona:
30. Michal Peškovič – 23. Norbert Korcz (79, 19. Maciej Kolasa), 8. Piotr Rogala, 25. Michał Wrześniewski, 24. Damian Pietras – 11. Michał Stachura, 20. Michał Mokrzycki, 21. Jakub Kotarzewski, 13. Charles Trafford (53, 18. Adrian Uniat) – 16. Krzysztof Słaby, 7. Piotr Poński (60, 6. Kacper Chudecki).

Wisła: 1. Patryk Drzymała – 11. Maciej Ziółek (82, 13. Dawid Korona), 19. Daniel Beszczyński, 4. Kacper Górski, 14. Daniel Chorab – 10. Jarosław Piątkowski (70, 20. Patryk Tur), 7. Marcin Sudy, 23. Jakub Kwiecień, 16. Jakub Łata (70, 18. Sebastian Mandzelowski) – 27. Maciej Stróżak (88, 6. Krystian Maruszczak), 9. Mateusz Michalski.

żółte kartki: Stachura, Korcz, Uniat, Rogala - Górski, Michalski, Kwiecień.

sędziował: Mateusz Łosiak (Skarżysko-Kamienna).

źródło: własne / fot.: Sandomierz24.info