PP: Wypowiedzi po meczu z Koroną

PP: Wypowiedzi po meczu z Koroną

Wypowiedzi po wygranym przez Wisłę Sandomierz meczu I rundy Pucharu Polski z Koroną Kielce.

Dariusz Pietrasiak (trener Wisły Sandomierz): - Na początku muszę pogratulować zawodnikom, bo włożyli w to spotkanie niesamowitą ilość wysiłku. Najpierw prowadziliśmy 1-0, a za chwilę mieliśmy stuprocentową sytuację, której nie strzeliliśmy. Korona odpowiedziała dwoma golami. Jeśli kielczanie graliby w jedenastu, to byłoby nam zdecydowanie ciężej. Wykluczenie zawodnika gości trochę ułatwiło nam zadanie. Strzelić dwie bramki zespołowi z ekstraklasy nie jest łatwo. Cieszę się, że w ataku pozycyjnym udało się wypracować parę okazji. Chcieliśmy grać w piłkę, a nie tylko ją wybijać. Teraz musimy zachować pokorę, bo czeka nas sporo pracy. Z Koroną dzisiaj mieliśmy święto. Jest teraz radość, ale musimy pracować dalej.

Gino Lettieri (trener Korony Kielce): - Z naszej strony nie mamy wiele do powiedzenia. Niektórzy zawodnicy chyba myśleli, że to będzie spacer. Tak jednak nie było. Gratuluję przeciwnikowi, bo zagrał naprawdę dobry mecz. Swoją walką zasłużyli na zwycięstwo. Co do ewentualnych konsekwencji dla zawodników, to chcemy na razie przespać tę noc i zastanowić się nad następnymi krokami. To co wydarzyło się na trybunach miało wpływ na obie ekipy, więc nie to było powodem naszej porażki. Nie chcemy zmniejszać zasług Wisły. Nawet grając w dziesięciu powinniśmy ten mecz kontrolować.

Jarosław Piątkowski (pomocnik Wisły Sandomierz): - Moim zdaniem to duża sensacja. Piłka nożna pisze jednak różne scenariusze. Tak jak Huraganowi Morąg udało się przejść Zagłębie Lubin, tak my wyeliminowaliśmy Koronę.

Jakub Żubrowski (pomocnik Korony Kielce): - Sensacja, kompromitacja, nie ma znaczenia jak to nazwiemy. Przyjechaliśmy do Sandomierza wyłącznie po zwycięstwo. Teraz ciężko coś mądrego powiedzieć. Nie tłumaczy nas to, że graliśmy w „dziesiątkę”. Dysponujemy większą jakością piłkarską i powinniśmy sobie bez problemu z taką sytuacją poradzić.

źródło: własne / Korona Kielce / Radio Kielce

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości